Partner serwisu

Kanalizacja online

Kategoria: Sieci wod-kan

mgr inż. Mariusz Tarnowski
Wodociągi Białostockie Sp. z o.o.

Poprawa warunków pracy całej sieci kanalizacyjnej, ułatwienie wykonywania obowiązków pracownikom wydziału sieci kanalizacyjnej, oszczędność czasu i pieniędzy firmy – to tylko niektóre z zalet inspekcji TV.

Kanalizacja online

Zastosowanie monitoringu w działaniach eksploatacyjnych nabrało obecnie większego znaczenia. Przyczynia się w dużym stopniu do poprawiania warunków pracy całej sieci kanalizacyjnej. W dużej mierze ułatwia wykonywanie obowiązków pracownikom Wydziału Sieci Kanalizacyjnej, a to oszczędza ich wysiłek i zdrowie oraz czas i pieniądze firmy, i nas wszystkich.
Moim zdaniem każde większe przedsiębiorstwo posiadające w eksploatacji systemy kanalizacyjne powinno posiadać inspekcyjną kamerę TV, za pomocą której można w dużym stopniu zapewnić prawidłowy monitoring sieci kanalizacyjnych, pracę samej sieci kanalizacji sanitarnej, jak i deszczowej oraz bezpieczeństwo pracowników, a także pośrednio samych użytkowników kanalizacji.
Nie wyobrażam sobie pracy przy prowadzeniu prawidłowego monitorowania i eksploatowania kanalizacji bez inspekcji kamerą telewizyjną. Wiem też, że duża część pracowników Wodociągów Białostockich, a w szczególności pracownicy Wydziału Sieci Kanalizacyjnej, zgodziliby się z moją opinią.


Autor: mgr inż. Mariusz Tarnowski, Wodociągi Białostockie Sp. z o.o.

Fot.: Wodociągi Białostockie Sp. z o.o.

 

Cały artykuł  znajdą Państwo w magazynie "Ochrona Środowiska" nr 1/2013

zamów prenumeratę w wersji elektronicznej lub drukowanej

 Jak zamówić prenumeratę czasopisma drukowaną/elektroniczną

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ