Partner serwisu
04 sierpnia 2023

Izba Gospodarcza objęła Kongres Patronatem Honorowym

Kategoria: XXVI Kongres WOD-KAN-EKO

Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie" objęła Patronat Honorowy nad XXVI Kongresem WOD-KAN-EKO w Łodzi. Wydarzenie i odbędzie się 14-16 listopada 2023 r. w Hotelu Vienna House Andel’s w Łodzi. Organizatorem jest firma BMP .

Izba Gospodarcza objęła Kongres Patronatem Honorowym

O Izbie Gospodarczej ,,Wodociągi Polskie"

Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” jest jedyną organizacją samorządu gospodarczego w branży wodno-kanalizacyjnej w Polsce. Powstała 14 września 1992 r. w Bydgoszczy, gdzie swoją siedzibę ma do dziś. Zrzesza ponad 500 przedsiębiorstw rynku wody i ścieków. Jest Członkiem Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, a także Europejskiej Unii Krajowych Stowarzyszeń Dostawców Wody i Usług Odprowadzania Ścieków EurEau z siedzibą w Brukseli. Poprzez swoich przedstawicieli bardzo aktywnie działa w trzech komisjach EurEau: do spraw wody, ścieków, a także prawa i ekonomii.

Izba zabiega o stworzenie dogodnych warunków dla funkcjonowania sektora wodno-kanalizacyjnego. Przedstawiciele i eksperci na bieżąco interpretują i oceniają obowiązujące przepisy, monitorują propozycje zmian, uczestniczą w tworzeniu prawa dotyczącego branży i wprowadzaniu rozwiązań usprawniających jej funkcjonowanie. IGWP prowadzi działalność doradczą, szkoleniową i wydawniczą. Reprezentuje interesy swoich członków na forum ogólnopolskim, szczególnie wobec organów państwowych i samorządowych. Jednym z podstawowych zadań jest również działanie na rzecz ochrony środowiska.

Każdego roku Izba realizuje konferencje: Woda.Ścieki.Osady oraz Forum Ochrony Środowiska, a co trzy lata Kongres Wodociągowców Polskich, dotyczący najważniejszych dla branży spraw.

Od 1993 roku Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” corocznie w Bydgoszczy organizuje Międzynarodowe Targi Od 1993 roku Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” corocznie w Bydgoszczy organizuje Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN, stanowiące najważniejsze w Polsce i jedne z głównych wydarzeń targowych w Europie. Dzięki wieloletnim zabiegom Izby w 2009 r. Targi po raz pierwszy odbyły się na terenie nowego Centrum Wystawienniczego w Myślęcinku, natomiast od 2016 odbywają się w tym samym  miejscu, jednak już w nowoczesnym obiekcie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego.

Więcej o IGWP pod adresem: https://www.igwp.org.pl/

***

O XXVI Kongresie WOD-KAN-EKO

Organizatorem jest firma BMP, wydawca m.in. czasopisma „Kierunek WOD-KAN” i portalu kierunekWODKAN.pl

W programie:

 • debaty tematyczne,
 • wieczorna integracja,
 • wystawa stoisk.

Gospodarze i Partnerzy

Honorowymi Gospodarzami konferencji są: Łódzka Spółka Infrastrukturalna oraz ZWiK Łódź.

Patronem Honorowym wydarzenia została Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie".

Partnerem Platynowym została firma Saint-Gobain PAM.

Rolę Partnerów branżowych objęły:

 • MPWiK w m. st. Warszawie
 • Wodociągi Miasta Krakowa.
 • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach
 • Wodociągi Białostockie
 • Katowickie Wodociągi
 • Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja

Rolę Patronów Merytorycznych objęło:

 • Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego
 • Fundacja Dolnośląskie Forum Wodociągowe

Więcej informacji TUTAJ.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ