Partner serwisu
16 maja 2023

Trwa konferencja Technologie Retencji Wody

Kategoria: Konferencja Technologie Retencji Wody

Ponad 120 specjalistów m.in. z branży chemicznej, energetycznej, wodociągowej, spożywczej, komunalnej bierze udział w pierwszej edycji konferencji Technologie Retencji Wody, która odbywa się 16 maja 2023 w Hotelu Boss w Warszawie.

Trwa konferencja Technologie Retencji Wody

– Jak wynika z danych ONZ i Eurostatu, na jednego mieszkańca Polski przypada rocznie ok. 1800 m3 wody, podczas gdy na jednego mieszkańca Europy – 5000 m3. Obecnie w naszym kraju, dzięki retencji, gromadzimy jedynie około 7,5% objętości średniorocznego odpływu rzecznego, choć realne możliwości retencji, wynikające z warunków topograficznych, demograficznych i gospodarczych, to przynajmniej 15% średniego rocznego odpływu. W obliczu nasilającej się suszy, ale i zmieniającego się prawa, poruszany podczas konferencji temat jest bardzo istotny i aktualny – przywitał uczestników Mateusz Grzeszczuk, Dyrektor Operacyjny firmy BMP.


Omówił także program spotkania, w którym znalazły się trzy panele tematyczne:
- Zagospodarowanie wód opadowych.
- Wody opadowe w praktyce.
- Retencja a przepisy prawne.


Podsumowaniem spotkania będą warsztaty „Wody opadowe jako wspólne dobro” prowadzone przez Małgorzatę Zawilską-Rospędek.

Honorowy Patronat nad konferencją sprawuje: NCBR, NFOŚiGW oraz PGW Wody Polskie. Patronat merytoryczny objęła natomiast Koalicja Dbamy o Wodę, z ramienia której uczestników przywitała Karolina Kalinowska: – Działamy na Żywiecczyźnie, w celu ochrony zasobów wodnych na tym terenie. Terenie trudnym, górskim, gdzie woda odpływa szybciej, a wezbrania są bardzo intensywne. Nasze badania pokazują, że coraz większa grupa osób odczuwa zmiany zachodzące w zasobach wodnych. Widzą, że susza i powódź mogą występować na tym samym obszarze w tym samym czasie – mówiła K. Kalinowska. – Cieszę się, że tak licznie przybyliście na tę konferencję, gdyż temat retencji wkrótce będzie tak ważny, jak czystego powietrza. Zachęcamy więc do szukania koalicjantów, inspirowania się, by budować relacje, partnerstwa, które pomogą zachować zasoby wodne w miejscach, w których pracujecie i mieszkacie – podsumowała.


***


Konferencja Naukowo-Techniczna Technologie Retencje Wody odbywa się 16 maja 2023 r. w hotelu Boss w Warszawie. Organizatorem spotkania jest firma BMP Sp. z o.o.

 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ