Partner serwisu
10 maja 2023

Szczecin: Renowacja poidełka

Kategoria: Aktualności

Już wkrótce podczas spacerów na Jasne Błonia w Szczecinie będzie można znów napić się wody bezpośrednio ze znajdującego się tu zdroju. Zakończył się remont urządzenia.

Szczecin: Renowacja poidełka

Poidełko nie działało od dłuższego czasu ze względu na zły stan techniczny.  Wewnętrzny mechanizm został zakwalifikowany do całkowitej wymiany, podobnie żeliwny korpus wymagał gruntownej naprawy i renowacji. Podjęli się tego mechanicy ZWiK-u w Szczecinie. Pospawali i odnowili kadłub urządzenia, pieczołowicie go również odmalowali. Następnie przekazali Zakładowi Usług Komunalnych, który jest właścicielem zdroju, aby zamontował postument na starym miejscu w pobliżu fontanny „bartłomiejki”.

Poidełko znów czynne

Po badaniach laboratoryjnych wody i dokręceniu chromowanego kranu urządzenie ponownie służyć będzie spacerującym po Jasnych Błoniach tysiącom spacerowiczów i turystów. Wystarczy, że odkręcą kurek, a ze zdroju popłynie czysta, bezpieczna i zdrowa szczecińska woda, taka, jaką mamy w naszych domach. Można ją pić bezpośrednio lub wygodnie nabrać do bidonu.

źródło: ZWiK w Szczecinie
fot. ZWiK w Szczecinie
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ