Partner serwisu
25 stycznia 2023

Kolejna inwestycja w Wodociagach Leszczyńskich - budowa zbiornika wody czystej na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Lipnie

Kategoria: Aktualności

W celu zapewnienia w przyszłości bezpieczeństwa i niezawodności dostaw wody dla Mieszkańców Lipna i regionu realizujemy kolejne bardzo ważne zadanie inwestycyjne w Wodociągach Leszczyńskich.

Kolejna inwestycja w Wodociagach Leszczyńskich - budowa zbiornika wody czystej na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Lipnie

Na SUW Lipno w grudniu 2021 r. została już uruchomiona nowa kontenerowa stacja uzdatniania wody, wybudowana została także w Targowisku stacja podnoszenia ciśnienia (woda dla wschodniej części Lipna dostarczana jest także ze zmodernizowanej Stacji Uzdatniania Wody w Radomicku), ale kolejnym niezbędnym krokiem w celu zapewnienia niezawodności dostaw wody jest zwiększenie retencji poprzez wybudowanie pierwszego zbiornika wody czystej i podłączenie go do stacji kontenerowej.

W wyniku postępowania przetargowego podpisaliśmy umowę z firmą HMB Sp. z o.o. z siedzibą w Witaszyczkach.

Wartość kontraktu wynosi 1 mln 270 tys. zł netto, a prace zgodnie z umową mają potrwać 170 dni tj. do końca pierwszej dekady czerwca 2023 r.Zakres zamówienia obejmuje m.in. budowę jednego, jednokomorowego, żelbetowego zbiornika wody czystej ZR1 o pojemności 500 m3 oraz rozbiórkę wskazanych obiektów (w tym starej stacji uzdatniania wody).

Zadanie to zawarte jest w pierwszym etapie projektu na budowę nowej stacji uzdatniania wody w Lipnie, w którym należy wykonać także prace budowalne, infrastrukturalne, budowę części technologicznej dla wydajności 30 m3/h.

Drugi etap będzie polegał na rozbudowie części technologicznej, tak aby stacja docelowo mogła pracować z wydajnością 150 m3/h (po uruchomieniu ujęcia w Smyczynie) oraz budowie drugiego zbiornika wody czystej.

Po wybudowaniu nowego zbiornika zostaną również wykonane prace rozbiórkowe starego zbiornika wody czystej, a nowy zbiornik zostanie podłączony do stacji kontenerowej zwiększając retencję na SUW Lipno z 80 m3 (aktualnie) do 500 m3.

Z radością informujemy, iż na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Lipnie przy ulicy Ogrodowej budujemy aktualnie pierwszy z docelowo dwóch zbiorników wody czystej o pojemności 500 m3. Nowy zbiornik wody czystej powstaje w szybkim tempie. Na chwilę obecną prace skupiają się na szalowaniu płyty dennej zbiornika oraz wykonaniu zbrojenia płyty dennej i jej zabetonowaniu, rozpoczęto także zbrojenie ścian zbiornika. Natomiast na starej, nieczynnej Stacji Uzdatniania Wody trwają prace rozbiórkowe. Zdemontowano już część instalacji wewnętrznej.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ