Partner serwisu
20 stycznia 2023

Utrudnienia na DK29 w Krośnie Odrzańskim

Kategoria: Aktualności

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie przebudowuje stary zabytkowy most na Odrze w Krośnie Odrzańskim w ciągu DK29. W związku z kolejnym etapem prac konieczne było wprowadzenie ruchu wahadłowego na wysokości dworca PKS. Podróżującym, którzy mają możliwość skorzystania z dróg alternatywnych zalecamy korzystanie z tej możliwości. Utrudnienie może potrwać do trzech tygodni.

Utrudnienia na DK29 w Krośnie Odrzańskim

Przebudowa sieci wodociągowej

Czasowa organizacja ruchu została wprowadzona ze względu na konieczność przebudowy sieci wodociągowej, wykonywanej na potrzeby inwestycji realizowanej w ramach Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry i Wisły. Inwestycja polega na przebudowie zabytkowego mostu drogowego na Odrze w ciągu DK29 (podniesieniu go).

Ruch pojazdów na wysokości dworca PKS (w miejscu utrudnienia) odbywa się wahadłowo. W godzinach 7-17 jest sterowany ręcznie, a od godziny 17 do 7 ruchem kieruje sygnalizacja świetlna. Jako zarządca drogi na bieżąco monitorujemy sytuację i jesteśmy w stałym kontakcie z wykonawcą robót. Każde ograniczenie w ruchu na przebiegu DK29 przez Krosno Odrzańskie, przy obecnej liczbie pojazdów regularnie korzystających z tej drogi, powoduje utratę płynności ruchu i zatory. Dlatego zalecamy (w miarę możliwości) korzystanie, w okresie występowania utrudnień, z dróg alternatywnych. Szczególnie dotyczy to godzin szczytu komunikacyjnego tj. między 14 i 17.

Wprowadzone ograniczenia w ruchu na DK29 w na wysokości dworca PKS mogą potrwać do trzech tygodni. Po ich zakończeniu ruch na tym odcinku odbywać się będzie na starych zasadach. Nie oznacza to jednak całkowitej likwidacji wszystkich utrudnień na DK29 w okolicach mostu. W zależności od rodzaju prowadzonych prac i konieczności ingerencji w pasie drogowym, mogą pojawiać się kolejne utrudnienia wynikające z realizowanych robót. Prosimy o cierpliwość i uwzględnienie utrudnień w planowaniu podróży.

 

źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ