Partner serwisu
30 czerwca 2022

Wodociągi Słupskie ogrzeją Park Wodny Trzy Fale

Kategoria: Aktualności

Podczas konferencji zorganizowanej przez spółkę Wodociągi Słupsk została podpisana umowa między prezesami słupskich spółek Wodociągów i Parku Wodnego Trzy Fale o wykorzystaniu ciepła odpadowego. To innowacyjny projekt i w takim kształcie pierwszy w kraju.

Wodociągi Słupskie ogrzeją Park Wodny Trzy Fale

Podczas konferencji zorganizowanej przez spółkę Wodociągi Słupsk podsumowano inwestycje zrealizowane w latach 2014-2022, w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Jednym z innowacyjnych i proekologicznych pomysłów było wykorzystanie energii cieplnej, powstającej w oczyszczalni ścieków w Słupsku.

Projekt w takim kształcie pierwszy w kraju. Jest to przetarcie szlaków także biznesowych, prawnych, do przesyłania energii przy wykorzystaniu potencjalnych jej źródeł. W tym wypadku odpadów. Jeśli chodzi o kompostowanie odpadów to słupska oczyszczalnia ma największy w Europie potencjał. Od lat Słupskie Wodociągi zastanawiają się nad tym jak można wykorzystać energię cieplną, jaka tu powstaje. Tak narodził się projekt, by połączyć oczyszczalnię z Parkiem Wodnym rurą ciepłowniczą.

 

 

 

źródło: gp24
fot. 123rf.com / zdj. poglądowe
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ