Partner serwisu
23 maja 2022

Pszczoły w Hydropolis

Kategoria: Aktualności

Od 1 lipca 2022 r. w strefie Wystaw Czasowych w Hydropolis zobaczymy historię życia pszczół, ich wpływ na ekosystem, widoczne skutki niedoboru pszczelego działania oraz pracę w pasiece i sposoby ochrony środowiska. Wystawa „Pasieka Dziadka Tolka” to opowieść o ulu, o porządku świata i o cudach natury, o których na co dzień zapominamy. Będzie ją można zobaczyć w Hydropolis.

Pszczoły w Hydropolis

Często słyszę pytania: jak zbudowana jest pszczoła, co je, ile żyje, gdzie lata, jak dbać
o środowisko, by dbać o pszczoły? O tym wszystkim, o życiu pszczelarza, o bogatej historii pszczół, o środowisku i w końcu o miodzie opowiadamy na wystawie. Dzięki współpracy z CEE Hydropolis stworzymy historię o pszczole i o wodzie, a to będzie niezwykłe połączenie – dodaje Paweł Krawczonek, właściciel Interaktywnej Pasieki Dziadka Tolka.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu, właściciel Hydropolis, od lat prowadzi kampanię informacyjną #PijKranówkę, zachęcając tym samym do rezygnacji z plastiku, jednocześnie edukuje najmłodszych wrocławian dzięki projektowi Akademia Przyjaciół Wody. Z kolei w samym Hydropolis przeprowadzane są liczne warsztaty z recyklingu czy ekologicznego gotowania w duch less waste. Teraz Centrum Edukacji Ekologicznej zwraca uwagę na małych mieszkańców naszej planety, bez których nie mogłaby ona funkcjonować. Misją centrum wiedzy o wodzie jest zwrócenie uwagi na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska.

 

Zagrożone pszczoły

Choć na świecie istnieje około 20 000 gatunków pszczół, to ich populacja wciąż maleje, a działalność człowieka skutecznie degraduje ich środowisko naturalne. Największe zagrożenie stanowią środki ochrony roślin, ograniczony dostęp do zróżnicowanego pokarmu, pasożyty i choroby. A jak mawiał Albert Einstein: „Pszczoła jest podstawą życia na Ziemi, a gdy nie ma pszczół – nie ma też pożywienia dla człowieka”. Dlatego tak ważne jest, by dbać o tę niezwykle ważną pszczelarską sztukę rzemieślniczą, której historia sięga 150 milionów lat.

76% produkcji żywności na całym świecie zależy od pracy pszczół. Jest więc o kogo dbać. W tym roku postanowiliśmy zatem uczyć o tych małych, ale jak bardzo pracowitych  owadach. Wystawa, którą przygotowujemy i już teraz na nią zapraszamy, pokaże nie z perspektywy ogrodnika czy ogrodniczki, a właśnie z pozycji pszczoły pracę, dzięki której – podobniej jak dzięki wodzie – istnieje życie na ziemi. Właściwe zapylenie roślin przez pszczoły to jedyny sposób na zachowanie bioróżnorodności – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK S.A we Wrocławiu – właściciel Hydropolis.

Wystawa w Hydropolis będzie dostępna w cenie biletu do centrum wiedzy o wodzie.

źródło: inf. prasowa
fot. inf. prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ