Partner serwisu
18 czerwca 2014

MPWiK Jaworzno wprowadza miesięczne rozliczenie

Kategoria: Aktualności

Od czerwca wodociągi w Jaworznie wprowadza miesięczny odczyt wodomierzy. Odczyty będą dokonywane zdalnie tzw. metodą radiową.

MPWiK Jaworzno wprowadza miesięczne rozliczenie

Wymiana wodomierzy
Aby przygotować się to tych zmian, od początku roku wodomierze główne w całym mieście były  wyposażane w nakładki  służące do radiowego odczytu wodomierzy. Równolegle w razie potrzeby dokonywane były także wymiany wodomierzy głównych na wodomierze kompatybilne z systemem radiowego odczytu.

– Tym sposobem już trzynaście tysięcy pięćset punktów odbiorczych w całym mieście zostało przystosowanych do radiowego i miesięcznego odczytu – tłumaczy Jacek Wróbel, kierownik Działu Sprzedaży MPWiK – Pozostała cześć tj. około tysiąca dwieście punktów, zostanie objęta systemem do końca roku – dodaje.

Usługa eBOK i eFaktura
Miesięczne odczyty mają być ułatwieniem dla wszystkich odbiorców, którzy często zwracali uwagę na wprowadzenie tego typu rozwiązania. Jak zapowiadają wodociągi, jeszcze w lipcu uruchomiona zostanie nowa usługa pn. „eBok” i „eFaktura”. Pozwoli ona na szybki i prosty dostęp do bieżących informacji dotyczących należności za wodę i ścieki, m.in. takich jak: treść faktury, data wystawienia i termin płatności faktury, historia rachunku, czy aktualny stan konta itp.

Źródło: MPWiK Jaworzno

Fot.: MPWiK Jaworzno


 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ