Partner serwisu
23 września 2021

Rzetelny asystent do pomiarów i analizy jakości wody

Kategoria: Aktualności

Nowy spektrometr Memosens Wave CAS80E firmy Endress+Hauser gwarantuje niezawodne pomiary w czasie rzeczywistym w wodzie pitnej i powierzchniowej, jak również w różnego rodzaju ściekach.

Rzetelny asystent do pomiarów i analizy jakości wody

Ciągle zaostrzające się wymagania prawne i niedobór zasobów wody na całym świecie, konsekwentne śledzenie jej jakości i wartości granicznych jest koniecznością. Wyzwanie w realizacji tego zadania związane jest z minimalnym zaangażowaniem personelu i ograniczonym budżecie. Cyfrowy spektrometr UV-VIS firmy Endress+Hauser, Memosens Wave CAS80E, stanowi skuteczne narzędzie do zastosowań w tym zakresie. Kompaktowy w budowie instrument jest wyjątkowo łatwy w konserwacji i umożliwia pomiar wielu parametrów analitycznych w aplikacjach wodnych i ściekowych.

 

Zoptymalizowane koszty instalacji i eksploatacji

Spektrometr UV-VIS pokrywa zakres od 200 do 800 nm i dlatego zastępuje wiele pojedynczych przyrządów do pomiaru parametrów analitycznych. W zależności od zastosowania, Memosens Wave CAS80E mierzy wartości dla wybranych parametrów, w tym mętność, rozpuszczone substancje stałe, ChZTeq, BZTeq, TOCeq, SAC254, azotany i barwę w skali APHA/Hazen. Główną zaletą jest to, że w ramach jednego punktu pomiarowego monitorowane są różnych parametrów. Obniża to koszty instalacji i eksploatacji oraz znacznie zmniejsza nakład pracy.

 

Szybkie, niezawodne śledzenie wszystkich wartości

Spektrometr Memosens Wave CAS80E dostarcza istotne wartości pomiarowe w czasie rzeczywistym, zapewniając w ten sposób natychmiastową, kompleksową analizę jakości wody pitnej i wód powierzchniowych. Ponadto urządzenie charakteryzuje się minimalną wrażliwością na zakłócenia podczas transmisji sygnału oraz krótkim czasem odpowiedzi. Bez wątpienia korzystne jest monitorowania jakości medium w czasie rzeczywistym: zarówno na wlocie, jak i na wylocie. Obciążenia szczytowe są natychmiast wykrywane, już na wczesnym etapie.

Błyskawiczne uruchomienie

Dzięki zintegrowanym, wstępnie zainstalowanym modelom analitycznym dla standardowych zastosowań w wodzie i ściekach, spektrometr można uruchomić niemal natychmiast. Co więcej, Memosens Wave CAS80E jest niezwykle poręczny i wygodny w użyciu. Przy średnicy zaledwie 40 mm i wadze 1,6 kg, urządzenie może być łatwo zainstalowane w procesie. Może mierzy niezawodnie w zbiornikach lub bypassach bez konieczności pobierania próbek lub stosowania odczynników. Dzięki technologii cyfrowej Memosens, spektrometr łączy w sobie maksymalne bezpieczeństwo procesu i danych z łatwością obsługi.

 

Solidny, bezobsługowy i pewny przyrząd pomiarowy

Spektrometr Memosens Wave CAS80E jest bardzo łatwy w utrzymaniu podczas jego pracy. Ponieważ wiele parametrów można monitorować bez chemikaliów bezpośrednio w zbiorniku lub by-passie i w centralnej lokalizacji, a także ze względu na długie okresy międzyobsługowe, minimalizuje on obciążenie personelu. W zależności od warunków procesowych i przy pomocy dostępnego systemu czyszczenia sprężonym powietrzem, służby utrzymania ruchu nie muszą podejmować żadnych działań. Oszczędza to cenny czas i tym samym pieniądze.

Dla szczególnie wymagających środowisk, takich jak zastosowania w odsalaniu wody morskiej lub w przemysłowych oczyszczalniach ścieków, spektrometr jest dostępny z wytrzymałą tytanową obudową i trwałymi szafirowymi oknami.

 

Elastyczny na wyzwania przyszłości

Memosens Wave CAS80E współpracuje z nową generacją przetworników Liquiline CM44 i może być łączony ze wszystkimi innymi czujnikami Memosens. Główną zaletą produktów Memosens i platformy Liquiline jest to, że rozbudowa punktów pomiarowych jest dziecinnie prosta. Gwarantuje to pełną elastyczność przez wiele lat. Dzięki takiemu podejściu oraz szerokiemu portfolio produktów Endress+Hauser, przyszłe wyzwania w aplikacjach wodnych i ściekowych mogą być rozwiązywane za pomocą rozwiązań dostosowanych do potrzeb klienta.

Dowiedz się więcej: https://eh.digital/2XLOzDV

źródło: Endress+Hauser
fot. Endress+Hauser
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ