Partner serwisu
09 sierpnia 2021

IDS-BUD: Oddanie do użytkowania nowoczesnej i przyjaznej dla środowiska oczyszczalni ścieków w Bochni

Kategoria: Aktualności

IDS-BUD, generalny wykonawca projektów inżynieryjno-budowlanych, zakończył prace przy rozbudowie i przebudowie oczyszczalni ścieków w Bochni. W projekcie wykorzystane zostały alternatywne i odnawialne źródła energii i inteligentne systemy sterowania. Inwestorem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Inwestycja została częściowo sfinansowana ze środków unijnych.

IDS-BUD: Oddanie do użytkowania nowoczesnej i przyjaznej dla środowiska oczyszczalni ścieków w Bochni

W ramach oddanej do użytkowania inwestycji IDS-BUD rozbudował linię technologiczną przeróbki osadów ściekowych i zbudowano suszarnię słoneczną osadów ściekowych o powierzchni 1 ha. Wykorzystanie w nich najnowocześniej technologii pozwoli na zmniejszenie wpływu obiektu na środowisko oraz na zmniejszenie jego uciążliwości dla mieszkańców dzięki dezodoryzacji zapachów. Dodatkowo, by obniżyć emisję dwutlenku węgla, postawiono także na alternatywne i odnawialne źródła energii. Źródłem energii dla obiektu jest specjalnie wzniesiona przez IDS-BUD instalacja do wytwarzania i przeróbki biogazu na energię elektryczną i cieplną wraz z montażem i uruchomieniem agregatu kogeneracyjnego.

– Tak zaawansowany technicznie obiekt pozwolił naszej doświadczonej kadrze pokazać pełnię swoich umiejętności. Naszą specjalnością jest kompleksowa realizacja kontraktów. Wokół tego zbudowaliśmy na rynku swoją mocną markę, realizując od wielu lat najbardziej skomplikowane projekty na terenie całego kraju. Nowoczesne obiekty oczyszczania ścieków to kolejny ważny segment naszej działalności, który pokazuje także nasze możliwości w obszarze ochrony środowiska – powiedział Marcin Idzik, prezes IDS-BUD S.A.

Rozbudowana oczyszczalnia ścieków w Bochni to jeden z najnowocześniejszych obecnie obiektów tego rodzaju na terenie kraju. W trakcie rozbudowy usprawnione zostało zarządzanie instalacją poprzez budowę inteligentnych systemów sterowania i nadzoru nad całym systemem wodociągowym oraz kanalizacyjnym. We wszystkich obiektach zamontowane zostały urządzenia i sterowniki najlepszych europejskich firm.

Inwestycja kosztowała ponad 77,4 mln zł. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bochni otrzymało na to zadanie 40 mln zł unijnego dofinansowania. Brakującą część funduszy MPWiK dołożyło z własnego budżetu.

Najważniejsze informacje o projekcie w skrócie:

Inwestycja: „Rozbudowa i przebudowa ciągu technologicznego na oczyszczalni ścieków w Bochni wraz z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii i usprawnieniem zarządzania majątkiem sieciowym”

Inwestor: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bochni

Generalny wykonawca: IDS BUD

Wartość: 77,4 mln zł (w tym 40 mln zł unijnego dofinansowania)

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ