Partner serwisu
05 sierpnia 2021

Konferencja „o sieciach” rozpoczęta

Kategoria: XII Konferencja Awarie Monitoring Budowa i Modernizacja Sieci WOD-KAN

Ponad 140 uczestników bierze udział w XII Konferencji Naukowo-Technicznej Awarie. Monitoring. Budowa i Modernizacja Sieci WOD-KAN. Ponownie to branżowe spotkanie odbywa się w hotelu Stok w Wiśle.

Konferencja „o sieciach” rozpoczęta

„Sieć w budowie”, „Sieć pod kontrolą”, „Sieć w eksploatacji” – to nazwy niektórych paneli wykładowych. W programie tegorocznej konferencji znalazły się ponadto bloki tematyczne poświęcone kwestiom prawnym czy dobrym praktykom z branży wod-kan. Zakończeniem dwudniowego spotkania będzie referat specjalny: „Woda dla sąsiada z Afryki”, który wygłosi Sebastian Siewiera z Fundacji SIĘGNIJ NIEBA.

Poza wysłuchaniem kilkudziesięciu referatów, których znaczna cześć to wystąpienia praktyków z przedsiębiorstw wod-kan, podczas konferencji uczestnicy mogą odwiedzić wystawę stoisk, gdzie prezentują się czołowe firmy – dostawcy nowoczesnych rozwiązań i technologii.

– Kolejny raz, mimo pandemii, możemy spotkać się „na żywo”, choć w nietypowym terminie – zeszłoroczna edycja tej popularnej w branży konferencji także odbyła się stacjonarnie, na początku sierpnia – przypomniał Przemysław Płonka, redaktor naczelny BMP Sp. z o.o. Sp.k. podczas otwarcia. – Spełniły się więc życzenia wielu z państwa, z którymi spotykaliśmy się podczas webinariów BMP, by wreszcie zobaczyć się nie tylko przed ekranem komputera.

W rozpoczęciu głos zabrała także Agata Woźniak-Karolczyk, dyrektor ds. obsługi klienta i sieci Katowickich Wodociągów S.A. (spółka ta pełni rolę Honorowego Gospodarza). Dyrektor przypomniała, że Honorowym Gospodarzem katowickie przedsiębiorstwo jest już drugi raz (poprzednio w 2011 r.) i podkreśliła liczne zmiany, jakie zaszły w branży wod-kan od tego czasu.

 

Referat otwierający

„Sieć przyszłości, czyli zdalny stacjonarny odczyt wodomierzy. Korzyści, zastosowania, zagrożenia” to tytuł referatu, który otworzył merytoryczną cześć konferencji. W wystąpieniu dr inż. Wojciech Koral z Politechniki Śląskiej poruszył następujące tematy:

różnice pomiędzy systemem mobilnym i stacjonarnym odczytu wodomierzy,

wodomierz mechaniczny czy ultradźwiękowy lub elektromagnetyczny?

nakładka wodomierzowa producenta wodomierza czy firmy niezależnej?

czy można przekonać odbiorców do zastosowania zdalnego odczytu?

ilość danych – jak analizować ok. 10 tysięcy razy większą ilość informacji?

czy realny jest poziom 100% odczytów?

co zyskujemy odczytując wodomierz co godzinę?

***

XII Konferencja Naukowo – Techniczna Awarie. Monitoring. Budowa i Modernizacja Sieci WOD-KAN odbywa się w dniach 5-6 sierpnia 2021 w Wiśle, w hotelu Stok. Organizatorem wydarzenia jest BMP Sp. z o.o. Rolę Honorowanego Gospodarza pełnią Katowickie Wodociągi S.A. Partnerami branżowymi są: Wodociągi Miasta Krakowa, Veolia, AQUANET, MPWiK w m. st. Warszawie.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ