Partner serwisu
22 lipca 2021

Woda dla sąsiada z Afryki

Kategoria: XII Konferencja Awarie Monitoring Budowa i Modernizacja Sieci WOD-KAN

Jak Fundacja Sięgnij NIEBA realizuje wodne projekty, które przemieniają życie tysięcy ludzi?

Woda dla sąsiada z Afryki

Co trzecia osoba w Afryce Subsaharyjskiej nie ma dostępu do czystej wody pitnej. Ludzie ci żyją w odizolowanych obszarach wiejskich i każdego dnia spędzają̨ godziny na chodzeniu po wodę̨ dla swoich rodzin, co odbiera im szansę na jakikolwiek rozwój. Kiedy lokalna społeczność́ uzyskuje dostęp do czystej wody pitnej, zmienia się dosłownie wszystko. 

W piątek 6 sierpnia (podczas konferencji Awarie. Monitoring. Budowa i Modernizacja Sieci WOD-KAN), o godzinie 11:30 Sebastian Siewiera z Fundacji Sięgnij NIEBA pokaże, jak realizuje ona wodne projekty, które przemieniają życie tysięcy ludzi. A może jeden z nich będzie należał do Twojej firmy?

Fundacja Sięgnij NIEBA jest organizacją non-profit, udzielającą̨ pomocy oświatowej, charytatywnej, medycznej i humanitarnej ludziom w potrzebie, zamieszkałym w najbiedniejszych rejonach Afryki.

Pomaga mieszkańcom obszarów wiejskich w Afryce Zachodniej w uzyskaniu dostępu do czystej wody pitnej dzięki budowie studni głębinowych, które realizuje we współpracy z lokalnymi partnerami.

Od 2017 roku sfinansowała budowę̨ kilkunastu studni głębinowych w strefie Sahelu, pomagając 13500 osobom w uzyskaniu dostępu do czystej wody pitnej, higieny i lepszych warunków sanitarnych. 

 

Więcej informacji o konferencji, w tym aktualizowany program.

fot. Fundacja Sięgnij Nieba
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ