Partner serwisu
21 lipca 2021

Monitoring awarii i remontów na mapie

Kategoria: XII Konferencja Awarie Monitoring Budowa i Modernizacja Sieci WOD-KAN

O monitoringu awarii i remontów na mapie opowie Bogdan Skrzipek z MPWiK Sp. z o.o. Mysłowice podczas XII Konferencji Awarie Monitoring Budowa i Modernizacja Sieci (5-6 sierpnia 2021 r., Wisła).

Monitoring awarii i remontów na mapie

Niezależnie od nakładów środków, użytych technologii, wiedzy i zaangażowania pracowników, awarie sieci i konieczność wykonywania remontów będą pojawiać się zawsze. Przedsiębiorstwa wodociągowe dążą do zminimalizowania negatywnych skutków takich zdarzeń i optymalizacji wydatków na ten cel. Bardzo pomocne w tych działaniach może być prowadzenie rejestru wykonywanych prac na sieciach z uwzględnieniem ich lokalizacji.

Uwzględnienie aspektu przestrzennego prac na sieciach pozwoli na badanie rozmieszczenia wykonywanych robót, porównania ilości wykonywanych prac w określonych jednostkach czasu dla wybranych obszarów, wyliczenie współczynnika awaryjności w poszczególnych rejonach miasta i wiele innych. Poszerzenie analiz prac na sieciach o ich rozmieszczenie, pozwala zwiększyć zakres zapytań, przez co wyniki mogą być bardziej szczegółowe. Wyniki analiz przestrzennych pozwalają na ukierunkowanie działań i racjonalizację wydatków na utrzymanie sieci w należytym stanie technicznym. 

***

XII Konferencja Naukowo-Techniczna Awarie. Monitoring. Budowa i Modernizacja Sieci WOD-KAN odbędzie się w dniach 5-6 sierpnia w hotelu Stok w Wiśle. Organizatorem wydarzenia jest BMP Sp. z o.o. – wydawca m.in. magazynu Kierunek Wod-Kan.

 

Więcej informacji o konferencji, w tym aktualizowany program.

fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ