Partner serwisu
03 marca 2021

Jak Kraków walczy z odorami?

Kategoria: Aktualności

Wodociągi Miasta Krakowa od kilku już lat realizują program ograniczania uciążliwości zapachowych obiektów gospodarki ściekowej. Działania mają charakter długofalowy, a ich celem jest identyfikacja źródeł odorów, ocena skali zjawiska i wykonanie systemów dezodoryzacyjnych.

Jak Kraków walczy z odorami?

W lutym 2020 r. Zarząd Wodociągów Miasta Krakowa S.A. przyjął Program ograniczania uciążliwości zapachowej obiektów gospodarki ściekowej na lata 2021-2025, którego celem jest rozwiązywanie problemów uciążliwości zapachowych związanych z funkcjonowaniem obiektów gospodarki ściekowej i odpadowej eksploatowanych przez Wodociągi Miasta Krakowa.

W programie omówiono dotychczasowe działania i przyjęto założenia na lata 2021-2025 w oparciu o opracowaną Strategię Wodociągów Miasta Krakowa S.A. na lata 2021-2030 oraz Wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2021-2025. Określono zarówno planowane działania inwestycyjne i remontowe, jak i prace o charakterze eksploatacyjnym, wskazano źródła finansowania oraz harmonogram ich realizacji.
 
Ulotka informacyjna „Walczymy z odorami!”
Program ograniczania uciążliwości zapachowej obiektów gospodarki ściekowej na lata 2021-2025

źródło: MPWiK Kraków
fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ