Partner serwisu
12 stycznia 2021

Na terenie Wodociągów Raciborskich powstanie duża farma fotowoltaiczna

Kategoria: Aktualności

Wodociągi Raciborskie Sp. z o.o. otrzymały informację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, iż projekt pt. ,,Budowa instalacji fotowoltaicznej na terenie Oczyszczalni Ścieków w Raciborzu’’, został wybrany do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
Kwota przyznanego dofinansowania to 944 055,85 zł. Moc instalacji fotowoltaicznej wyniesie
199,68 kW. Przewidywany termin uruchomienia instalacji to przełom III i IV kwartału 2021r. Będzie to jedna z największych farm fotowoltaicznych w powiecie raciborskim.

Na terenie Wodociągów Raciborskich powstanie duża farma fotowoltaiczna

W dniu 05 stycznia 2020 roku opublikowana została lista podmiotów, wybranych do dofinansowania w zakresie realizacji projektów w ramach konkursu nr poddziałania 4.1.2 oś priorytetowa IV „Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna”. Wśród laureatów znalazły się Wodociągi Raciborskie Sp. z o.o. Starania o pozyskanie środków zostały rozpoczęte już w maju 2019 roku. Instalacja zostanie zbudowana na terenie Oczyszczalni Ścieków przy ul. Wodnej w Raciborzu. Szacuje się, że montaż ogniw fotowoltaicznych zapewni roczną produkcję energii na poziomie ok. 205,07 MWh. Pozwoli to na zaspokojenie około 10 % rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną na terenie  Oczyszczalni Ścieków. Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym inwestycja zwróci się po około 1,5 roku od momentu jej uruchomienia i przyczyni się do znacznej redukcji kosztów działalności Wodociągów Raciborskich, jak również przełoży się na efekt ekologiczny. Wykorzystując odnawialne źródła energii, Wodociągi Raciborskie dbają o poprawę jakości powietrza, poprzez zmniejszanie ilości emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ