Partner serwisu
05 listopada 2020

Przebudowa oczyszczalni ścieków w Chobieni zakończona

Kategoria: Aktualności

Gmina Rudna pozyskała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości 747.063,00 zł. Oprócz poprawy jakości oczyszczanych ścieków celem modernizacji była poprawa warunków życia mieszkańców oraz rozwój obszarów wiejskich.

Przebudowa oczyszczalni ścieków w Chobieni zakończona

Gmina Rudna jeszcze w 2019 roku starała się o dofinansowanie tej inwestycji. Udało się. Pond 60 procent wszystkich kosztów przebudowy oczyszczalni pokrytych zostanie z funduszy unijnych. W ramach prowadzonej inwestycji zamontowana została komora stabilizacji, co znacznie poprawi jakość oczyszczanych ścieków. Zakończono również prace remontowe w budynku portierni.

 - Oczyszczalnia w Chobieni pracowała  na granicy mocy, tymczasem pojawia się coraz więcej osób, które są zainteresowane przyłączeniem do sieci – mówi Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna. - Bez przebudowy zmuszeni bylibyśmy odmawiać wydania zezwoleń, a przecież chcemy, by nasza gmina się rozwijała. Warto dodać, że modernizacja oczyszczalni poprawi także standard życia obecnym użytkownikom.

 Projekt współfinansowany został ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”.

Wartość robót budowlanych wyniosła 1.771.200,00 zł.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ