Partner serwisu
27 października 2020

Kalwaria Zebrzydowska rozbudowała sieć wodociągową i kanalizacyjną

Kategoria: Aktualności

Kalwaria Zebrzydowska (Małopolskie) rozbudowała sieć wodociągową i kanalizacyjną w gminie – podał w poniedziałek kalwaryjski magistrat. Ta jedna z kluczowych inwestycji objęła budowę 9 km kolektorów sanitarnych, 5 km sieci wodociągowej i pompowni ścieków.

Kalwaria Zebrzydowska rozbudowała sieć wodociągową i kanalizacyjną

Tomasz Baluś z kalwaryjskiego magistratu podał, że budżet zakończonego obecnie projektu to blisko 15 mln zł. Ok. 8 mln zł pochodzi z dotacji UE.

Zdaniem prezes kalwaryjskiego Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Bożeny Mróz-Tumidajskiej, wszystkie obiekty zostały już oddane do użytku. „Właściciele nieruchomości, w których rejonie prowadzona była inwestycja, mają już możliwość odprowadzania ścieków bezpośrednio do oczyszczalni” – powiedziała.

Tomasz Baluś zaznaczył, że rozbudowa systemu zbiorczej kanalizacji stworzyła techniczne możliwości odprowadzania ścieków bezpośrednio do oczyszczalni dla ponad 170 nieruchomości. Na przyłączenie do sieci ich właściciele będą mieli czas do połowy przyszłego roku.

Baluś powiedział, że mieszkańcy, których dotyczy inwestycja, mogą starać się już o przyłączenie swoich nieruchomości do sieci. Pierwszym krokiem jest złożenie wniosku o wydanie warunków technicznych podłączenia do kanalizacji sanitarnej.

Inwestycję zrealizował Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, w którym kalwaryjski samorząd posiada wszystkie udziały.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ