Partner serwisu
23 września 2020

MPWiK we Wrocławiu współorganziatorem XXIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

Kategoria: Aktualności

Dolnośląski Festiwal Nauki jest przedsięwzięciem, które promuje niemal wszystkie dziedziny wiedzy. Każdego roku odbywa się we Wrocławiu i kilku miastach regionu dolnośląskiego. Gromadzi pasjonatów wszystkich dziedzin – od matematyki, nauk przyrodniczych i ekonomicznych, poprzez szeroko pojętą humanistykę i sztukę. Hasłem tegorocznej edycji jest "Nauka 2.0", bo festiwal odbędzie się w przestrzeni wirtualnej.

MPWiK we Wrocławiu współorganziatorem XXIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

Festiwal jest imprezą popularnonaukową organizowaną co roku we wrześniu (edycja stacjonarna) i październiku (sesje wyjazdowe w Legnicy, Zgorzelcu, Lubinie, Dzierżoniowie, Głogowie, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich oraz Bystrzycy Kłodzkiej) przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Decyzją Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola podjętą w oparciu o aktualną sytuację zagrożenia epidemicznego XXIII Dolnośląski Festiwal Nauki w postaci tradycyjnej nie odbędzie się. Decyzja dotyczy zarówno edycji stacjonarnej (wrocławskiej) jak i edycji regionalnej i Interaktywnych pokazów w szkołach.

MPWiK we Wrocławiu jako współorganizatorzy wydarzenia przygotowali atrakcyjne nagrania poświęcone zaletom wrocławskiej kranówki, flocie technologicznej MPWiK oraz oszczędzaniu wody.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ