Partner serwisu
17 czerwca 2020

#StopFakeNews w sprawie kolektorów pod Wisłą

Kategoria: Aktualności

MPWiK w m.st. Warszawie S.A. oświadcza, że informacje o tym, jakoby układ przesyłający ścieki pod Wisłą groził katastrofą ekologiczną, podane w dniu 8.06.2020 r. podczas briefingu prasowego przez Prezesa PGW Wody Polskie, Przemysława Dacę oraz podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Olgę Semeniuk i sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Artura Sobonia, są nieprawdziwe. Ścieki z lewobrzeżnej Warszawy są 24 godziny na dobę przesyłane do oczyszczalni ścieków „Czajka” za pomocą sprawnie i bezawaryjnie działającego układu pod Wisłą. Układ nieprzerwanie działa od momentu ponownego uruchomienia rurociągów czyli od 16.11.2019 r.

#StopFakeNews w sprawie kolektorów pod Wisłą

Jednocześnie zapewniamy, że od października 2019 r. trwają intensywne prace nad koncepcją alternatywnego transferu ścieków z lewobrzeżnej części Warszawy do oczyszczalni. W marcu 2020 r. Spółka zawarła umowę z firmą  Institut für technischwissenschaftliche Hydrologie Gmbh, która opracowuje wielowariantową koncepcję realizacji tego przedsięwzięcia. Latem tego roku zostaną wybrane warianty skierowane do dalszych prac przygotowawczo-projektowych. Intencją Spółki jest uruchomienie nowego przesyłu ścieków w ciągu 3-5 lat.

Aktualnie w MPWiK w m. st. Warszawie S.A. trwa kontrola Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”, która dotyczy pozwoleń na zrzut ścieków do Wisły. Z kolei przyczyny sierpniowej awarii układu przesyłowego są badane przez ekspertów Politechniki Warszawskiej. W sprawie awarii toczy się też śledztwo, przy którego toku Spółka współpracuje z organami Państwa.

źródło: www.mpwik.com.pl
fot. 123rf.com fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ