Partner serwisu
23 marca 2020

Łomża: Szpital ma mieć mobilną oczyszczalnię ścieków

Kategoria: Aktualności

Szpital Wojewódzki w Łomży ma zostać wyposażony w mobilny kontener do dezynfekcji ścieków. Doniesienia potwierdza nam prezes MPWiK Mariusz Konopka. Obecnie dogadywane są szczegóły.

Łomża: Szpital ma mieć mobilną oczyszczalnię ścieków

O problemach na linii szpital - MPWiK informowaliśmy wczoraj, po wystąpieniu prezesa Przedsiębiorstwa podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Łomży.

Mariusz Konopka poinformował wtedy, że zgodnie z ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniem ścieków, zabrania się wprowadzania do urządzeń kanalizacyjnych ścieków zawierających chorobotwórcze drobnoustroje pochodzące z obiektów, w których są leczeni chorzy na choroby zakaźne, a w szpitalu nie ma dezynfekcji ścieków odprowadzanych do miejskiej kanalizacji sanitarnej.

Konopka podkreślił też, że zarząd MPWiK nie wyraża zgody na wprowadzenie do miejskiej sieci kanalizacyjnej ścieków z jednoimiennego szpitala zakaźnego w Łomży, bez uprzedniego poddania ścieków dezynfekcji usuwającej zagrożenie epidemiologiczne.  Przedsiębiorstwo wezwało do natychmiastowego i bezwzględnego uruchomienia instalacji do dezynfekcji ścieków, a wobec braku takiej instalacji MPWiK w Łomży miał być zmuszony do zamknięcia przyłącza kanalizacyjnego i nieodbierania skażonych wirusem COVID-19 ścieków z jednoimiennego szpitala zakaźnego w Łomży.

źródło: mylomza.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ