Partner serwisu
20 marca 2020

Wideokonferencja Wysokiego Szczebla w formacie ministrów ds. transportu

Kategoria: Aktualności

W środę 18 marca 2020 odbyła się wideokonferencja unijnych ministrów ds. transportu, wzięła w niej udział Anna Moskwa, podsekretarz stanu w MGMiŻŚ.

Wideokonferencja Wysokiego Szczebla w formacie ministrów ds. transportu

Przedmiotem nadzwyczajnego posiedzenia były wyzwania stojące przed sektorem transportu unijnego w obliczu problemu związanego z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa.

Minister Moskwa podkreśliła, że Polska wprowadziła restrykcje dotyczące możliwości przekraczania granicy polskiej drogą morską przez obywateli innych państw członkowskich. Jednocześnie zaznaczyła, ze Polska podjęła zdecydowane działania umożliwiające powrót obywatelom innych państw poprzez transport promowy.

Poruszono również kwestię  przedłużania ważności dyplomów i certyfikatów marynarzy. Niezbędne jest szybkie wypracowanie ujednoliconego podejścia do kwestii tymczasowego przedłużania tych dokumentów na poziomie nie tylko unijnym, ale światowym.

Minister Moskwa zasygnalizowała, że w związku z pandemią istnieje ryzyko spadku przeładunków w polskich portach morskich. W tym kontekście podkreśliła potrzebę wsparcia sektora morskiego, jak również sektorów z nimi powiązanych, w tym małych i średnich przedsiębiorstw.

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ