Partner serwisu
19 lutego 2020

Kraków: Dofinansowanie dla projektu „Innowacyjne technologie odzysku fosforu dla polskich oczyszczalni ścieków”

Kategoria: Aktualności

Projekt został wybrany do dofinansowania w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 uchwałą Zarządu Województwa Małopolskiego z dnia 19 grudnia 2019 roku. W dniu 18 lutego 2020 roku Piotr Ziętara, Prezes Zarządu Wodociągów Miasta Krakowa podpisał umowę, dzięki której niedługo rozpoczną się prace nad nową technologią.

Kraków: Dofinansowanie dla projektu „Innowacyjne technologie odzysku fosforu dla polskich oczyszczalni ścieków”

Korzyści z realizacji projektu będą wymierne. Osiągnięte zostaną jednocześnie dwa cele. Pierwszy z nich to opracowanie innowacyjnej technologii odzysku fosforu z osadów ściekowych dla uwzględniających specyfikę polskich oczyszczalni ścieków. Drugim jest opracowanie modelu doboru i wdrażania technologii odzysku fosforu w polskich oczyszczalniach ścieków. Obydwa cele osiągnięte będą przez prowadzenie kompleksowych badań pozwalających na stworzenie od podstaw i rozwój procedur analitycznych dla doboru technologii i jednoczesne opracowanie nowej technologii, jej rozwinięcie i przebadanie w oparciu o rozwijane procedury. W badaniach wykorzystane zostaną znane ścieżki odzysku fosforu oraz zupełnie nowa koncepcja oparta na specyfice technologii stosowanych w krajowych oczyszczalniach ścieków. W oparciu o analizę bilansową i analizę potencjału odzysku wypracowana zostanie szczegółowa procedura badawcza i wytypowane zostaną istniejące metody odzysku do dalszych analiz. Przeprowadzone zostaną badania przemysłowe porównawcze poszczególnych metod wraz z opracowywanym innowacyjnym procesem.

Korzyści z realizacji projektu dotyczą możliwości wdrożenia opracowanej technologii we własnych oczyszczalniach ścieków z uzyskaniem oszczędności, jak i wdrażania rozwiązań w innych oczyszczalniach ścieków poprzez komercjalizację rozwiązania. Komercjalizacji podlegać będzie również opracowany model doboru i wdrażania technologii odzysku fosforu.

źródło: Wodociągi Miasta Krakowa
fot. Wodociągi Miasta Krakowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ