Partner serwisu
12 lutego 2020

Palma z adresem IP, czyli jak technologia może wpływać na komfort naszego odpoczynku

Kategoria: Aktualności

Tam, gdzie przez całą dobę przetwarzane są ogromne ilości danych, bezawaryjne działanie sprzętu IT jest koniecznością. Dlatego też w swoich czterech wielkich parkach wodnych, niemiecka firma Wund Industriebau postawiła na niezależne centra danych Edge i standaryzację.

Palma z adresem IP, czyli jak technologia może wpływać na komfort naszego odpoczynku

Grupa Wund Industriebau chciała zarządzać monitoringiem i informacjami o wszelkich zakłóceniach niezależnie od lokalizacji. Priorytetem były też nowoczesne technologie, maksymalnie standaryzowana infrastruktura IT oraz szeroka sieć serwisowa. W końcu przez 17 godzin dziennie i 365 dni w roku wszystko w należących do firmy Wund Industriebau termach musi działać sprawnie – od transakcji bezgotówkowych, po nawadnianie palm. Obecnie jest to możliwe dzięki wysokoefektywnej infrastrukturze IT firmy Rittal.

- Przedstawiciele Rittal to profesjonaliści. Doskonale rozumieli, przed jakimi wyzwaniami stoi zarządzanie termami takiej wielkości i w tak różnych lokalizacjach. Zachowanie maksymalnej elastyczności w montażu i rozbudowie IT pomimo wysokiej standaryzacji, utwierdziło nas w słuszności podjętej decyzji – mówi Franz Hofstetter, kierownik ds. IT w grupie przedsiębiorstw Wund Industriebau

Wysoka dostępność w trybie ciągłym

Wakacyjną atmosferę w termach w Euskirchen zapewnia pół tysiąca prawdziwych palm, ponad tysiąc orchidei oraz temperatura wody w przedziale 24-33 stopni. Nowoczesne wyposażenie parku wodnego wymagało wygenerowania ponad 3 tys. adresów IP – w tym także dla pół tysiąca palm, których nie podlewa się ręcznie, a za pomocą systemu automatycznego nawadniania.

Tego typu rozwiązania bazują i tworzą ogromną ilość danych, które muszą być przetwarzane i udostępniane w lokalnym centrum danych. Przez nieprawidłową pracę systemów firma mogłaby ponieść duże straty finansowe i wizerunkowe. Dlatego też zapewniająca wysoką dostępność danych infrastruktura IT Rittal spełniła jeden z najważniejszych kryteriów przy wyborze rozwiązań sprzętowo-programowych – m.in. modułowy, redundantny system UPS i rozdzielnie elektryczne znajdują się w osobnym pomieszczeniu technicznym. Klimatyzatory Rittal Liquid Cooling Package (LCP) oraz separacja zimnej strefy zapewniają chłodzenie szeregów szaf w serwerowni. Zimno wytwarzane jest w oparciu o pośrednie chłodzenie swobodne.

Zagwarantowanie tak wysokiej dostępności danych przez 365 dni w roku możliwe było tylko przy minimalnych czasach latencji, dlatego firma Wund Industriebau zdecydowała się na rozwiązania typu Edge także w innych termach wodnych.

Bezpieczna przyszłość dzięki maksymalnej standaryzacji

Wymóg wysokiej dostępności zdecydował o stworzeniu niezależnych centrów danych w poszczególnych lokalizacjach przedsiębiorstw. Wysoce standaryzowane, prawie identyczne centra danych są dużym udogodnieniem w szybkim rozwiązywaniu problemów. Wprawdzie poszczególne systemy działają niezależnie od siebie, jednak pozwalająca na rozbudowę w każdej chwili infrastruktura IT znacznie ułatwia eksploatację. Rozwiązanie to pozwala także na bezproblemową integrację nowych miejsc z obecnymi strukturami IT oraz rozbudowę istniejących centrów danych.

Pełny monitoring zapewnia bezpieczeństwo

Obecnie w czterech na pięć parków wodnych Wund Industriebau wykorzystuje się standaryzowane szafy TS IT lub systemy klimatyzacji Rittal. Lokalny system monitorowania Rittal Computer Multi Control (CMC III) za pomocą czujników w szafach serwerowych kontroluje czy wszystkie funkcje działają prawidłowo. W tym celu zbiera się takie dane, jak wysokość temperatury, wilgotność, czy prędkość powietrza itd. Pomiary te są konsolidowane i przetwarzane w jednostce centralnej. Następnie poprzez Network Management Protocol (SNMP) trafiają do systemu zarządzania centrami danych Rittal RiZone. Oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą centrów danych lub DCIM znajduje się w kolejnym centrum danych. Stamtąd wszystkie spływające z poszczególnych lokalizacji informacje są nieustannie nadzorowane, tak by w razie potrzeby uruchomić alarm.

Gdyby doszło do awarii, kompleksowy system alarmowania musi gwarantować niezawodność i podejmowanie odpowiednich środków zapobiegających uszkodzeniom infrastruktury. Obecnie znajdujący się w termach grupy Wund Industriebau sprzęt funkcjonuje bez zarzutu, a awarie czy usterki należą do przeszłości. Niemniej obaj partnerzy planują już następne kroki, jak na przykład rozbudowa IT w związku z postępującą cyfryzacją.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ