Partner serwisu
12 lutego 2020

OBSZA: Wykonawca oczyszczalni wybrany

Kategoria: Aktualności

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Zamchu (gm. Obsza) rozpocznie się zgodnie z planem. Wykonawca robót został już wybrany, umowa ma być podpisana w przyszłym tygodniu.

OBSZA: Wykonawca oczyszczalni wybrany

O realizację tej inwestycji starała się tylko jedna firma, która zaproponowała, że wykona prace za ponad 1 mln 370 tys. zł.

Większość pieniędzy na ten cel władze gminy pozyskały z Unii Europejskiej. Gmina dołoży ze swojego budżetu niewiele, ponieważ do 85 proc. kosztów otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Oczyszczalnia ścieków w Zamchu została wybudowana 15 lat temu. Ze względu na to, że w ostatnich latach samorząd rozbudował sieć kanalizacyjną, jej moce przerobowe trzeba było zwiększyć dwukrotnie. Dlatego został dobudowany drugi reaktor. Teraz samorząd chce zmodernizować stary wraz towarzyszącą mu infrastrukturą i otoczeniem.

Firma, która wygrała przetarg ma m.in. zmodernizować zbiornik zagęszczacza osadu i wymienić jeden z takich zagęszczaczy, wyremontować stację dmuchaw oraz dwa budynki, które będą docieplone i zyskają nową elewację. Ponadto, by zmniejszyć koszty funkcjonowania oczyszczalni, samorząd chce zamontować instalację fotowoltaiczną. Termin wykonania wszystkich robót jest wyznaczony na koniec września br.

źródło: tygodnikzamojski.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ