Partner serwisu
11 lutego 2020

„Z kranu piję – zdrowo żyję” – podsumowanie kampanii

Kategoria: Aktualności

W roku ubiegłym Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku wraz z zaproszonymi do współpracy przedsiębiorstwami wodociągowymi rozpoczęła kampanię promującą picie wody prosto z kranu pt. „Z kranu piję — zdrowo żyję”. „Wodociągi Słupsk” chętnie włączyły się w realizację powyższego projektu.

„Z kranu piję – zdrowo żyję” – podsumowanie kampanii

„Z kranu piję – zdrowo żyję” to cykl spotkań edukacyjnych przeprowadzonych w szkołach podstawowych również w naszym mieście przez pracowników Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku. Głównym tematem spotkań była oczywiście woda, ze szczególnym uwzględnieniem zdrowotnych, a także ekonomicznych i ekologicznych zalet związanych ze spożywaniem wody kranowej. Z dziećmi omówiono również fakty i mity na temat picia wody prosto z kranu, oraz sposoby uzdatniania i dostarczania wody przez wodociągi. Przedstawiono również prezentację oraz rozdano ulotki związane z tematem.

Kampania to również media społecznościowe (Facebook), strony internetowe Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku, Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej oraz media tradycyjne np. wywiad kierownikiem Sekcji Monitoringu Wody Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku w audycji Radia Gdańsk pt. „Czy woda z kranu jest lepsza od tej z butelek?”.

W roku 2020 ostatnim etapem kampanii będą spotkania z mieszkańcami naszego regionu z pracownikami Sekcji Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku podczas wydarzeń plenerowych, w których nasza Spółka planuje wziąć udział.

źródło: wodociagi.slupsk.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ