Partner serwisu
06 lutego 2020

2 mln zł dla Ostrzeszowa i 1,3 mln zł dla Grabowa nad Prosną

Kategoria: Aktualności

Uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego dwie gminy powiatu ostrzeszowskiego otrzymają dofinansowanie w ramach naboru „Gospodarka wodno-ściekowa” (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020).

2 mln zł dla Ostrzeszowa i 1,3 mln zł dla Grabowa nad Prosną

Zgodnie z podjętą przez zarząd uchwałą, gmina Ostrzeszów otrzymać ma blisko 2 miliony na realizację zadania budowy przydomowych oczyszczalni w Rogaszycach. - Jeszcze nie tak dawno z okazji Gali Liderów Wielkopolskiej Odnowy Wsi przekazywaliśmy podziękowania jako samorząd marszałkom z południa Wielkopolski w Zarządzie Województwa Wielkopolskiego Marzenie Wodzińskiej oraz Krzysztofowi Grabowskiemu (który bezpośrednio nadzoruje program) za prowadzenie programów pozwalających rozwijać obszary wiejskie. Dziś mamy powód do zadowolenia, że kolejna miejscowość skorzysta na tym w wymierny sposób - podkreśla burmistrz Patryk Jędrowiak.

Powody do zadowolenia mają również samorządowcy z Grabowa nad Prosną. Złożony wniosek pt. „Rozbudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Bukownica oraz budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków w miejscowości Grabów nad Prosną na terenie ulic: St. Janickiego, 3 Maja, Ledóchowskiego” został pozytywnie rozpatrzony, a to oznacza, że samorząd otrzyma wsparcie w wysokości ponad 1,3 mln zł.

Jak czytamy na stronie urzędu: "rozbudowa stacji uzdatniania wody w Bukownicy jest kolejną po modernizacji stacji uzdatniania wody w Palatach, która została ukończona w grudniu 2019 roku. Realizacja obu tych inwestycji pozwoli na kompleksowe zakończenie modernizacji SUW w naszej gminie. Równie istotna jest budowa odcinka kanalizacji w obrębie ulicy Janickiego i ulic sąsiednich w Grabowie nad Prosną. Projekty te poprawią nawarstwiające się od lat problemy i potrzeby mieszkańców w zakresie gospodarki wodno-ściekowej".

źródło: ostrzeszowinfo.pl
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ