Partner serwisu
10 stycznia 2020

Katowickie Wodociągi: Konkurs na nazwy basenów rozstrzygnięty

Kategoria: Aktualności

Ponad 100 propozycji nazw dla powstających dwóch basenów miejskich zgłosili katowiczanie w ramach konkursu ogłoszonego w ubiegłym roku przez Urząd Miasta Katowice.

Katowickie Wodociągi: Konkurs na nazwy basenów rozstrzygnięty

- Wiele nazw było oryginalnych i nawiązywało np. do słów z języka śląskiego. Pojawiły się m.in. „Yntka”, „Badyhala Szmaterlok” czy „Pyrlik” i „Żelosko” - podkreśla Maciej Stachura, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej.

Pojawiła się także grupa nazw nawiązujących do postaci związanych z regionem, m.in. „Wojtek” (od Wojciecha Korfantego), „Barbara” (od św. Barbary) czy „Kościuszko” - od nazwiska patrona ulicy i pobliskiego parku

- Podjęliśmy decyzję, by nazwy basenów były krótkie i proste - w związku z tym odpadły propozycje typu „kompleksy rekreacyjno-sportowe” i „miejskie ośrodki rekreacji”. Chcieliśmy, by taki sam wzorzec nazwy mógł być powtórzony przy kolejnych tego typu inwestycjach w mieście - jak np. trzeci kompleks basenowy, który powstanie w Parku Zadole. Jednocześnie prezydent Marcin Krupa przychylił się do próśb mieszkańców, by nazwy basenów ukazywały także kontekst dzielnicowy. W związku z tym już niedługo katowiczanie będą korzystać z „Basenu Burowiec” i „Basenu Brynów” - dodaje Maciej Stachura.

Kilkunastu autorów, których propozycje zostały uznane za najciekawsze, zostanie nagrodzonych  gadżetami miejskimi.

źródło: wodociagi.katowice.pl
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ