Partner serwisu
04 grudnia 2019

Białobrzegi: Umowa na modernizację oczyszczalni ścieków podpisana

Kategoria: Aktualności

W piątek 29 listopada w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy podpisana została umowa na modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Białobrzegach. Wartość kontraktu to ponad 15 mln zł.

Białobrzegi: Umowa na modernizację oczyszczalni ścieków podpisana

Burmistrz Adam Bolek podpisał umowę z firmą Instal Warszawa Sp. z o.o., reprezentowaną przez prezesa Andrzeja Grygo na modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Białobrzegach. Będzie to największa inwestycja w ramach realizacji zadania Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Białobrzegi, etap II. Wartość kontraktu to aż 15.248.999,99 zł. Na tę inwestycję Gmina Białobrzegi pozyskała środki z Unii Europejskiej za pośrednictwem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 64% wartości zadania. W podpisaniu umowy wzięli udział również naczelnik wydziału inwestycji Przemysław Woźniak oraz dyrektor Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Ryszard Bogumił.

 - Rozbudowa oczyszczalni ścieków jest niezwykle ważnym zadaniem. Może niezbyt spektakularnym ale niezbędnym. Aby nadążyć za rozwojem naszej gminy, oczyszczalnia musi być zmodernizowana – mówi Adam Bolek, burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi.

W ramach zadania, istniejąca oczyszczalnia ścieków zostanie rozbudowana o nowe osadniki wtórne. Powstanie stacja dmuchaw, przepompownia wody technicznej, przepompownia osadów oraz budynek odwadniania i suszenia osadów. Poza tym teren oczyszczalni zabezpieczony zostanie wałem przeciwpowodziowym. Wszystko to spowoduje, że oczyszczalnia będzie w stanie przyjąć więcej ścieków oraz jakość odprowadzanej wody będzie jeszcze lepsza.

Termin realizacji zadania to druga połowa 2021 roku. Nadzór inwestorski nad zadaniem sprawować będzie Biuro Projektów Gospodarki Wodnej i Ściekowej Biprowod Warszawa (wartość 405.900 zł).

źródło: bialobrzegi.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ