Partner serwisu
02 grudnia 2019

W Opatowie będzie remont oczyszczalni ścieków. Gmina ogłosiła przetarg

Kategoria: Aktualności

Gmina Opatów ogłosiła przetarg na remont oczyszczalni ścieków. Oferty na realizację inwestycji, której szacunkowa wartość wynosić będzie od kilku do kilkunastu milionów złotych, zostaną otwarte w czwartek, 5 grudnia.

W Opatowie będzie remont oczyszczalni ścieków. Gmina ogłosiła przetarg

Opatowska oczyszczalnia ścieków została oddana do użytku w roku 1996 i w opinii wielu osób znających temat, już wówczas użyta przy jej budowie technologia była przestarzała. Od tamtego czasu oczyszczalnia właściwie nie doczekała się poważnego remontu i w ciągu ostatnich lat coraz bardziej się starzała, pochłaniając duże kwoty na bieżące utrzymanie.

Ostatnie lata to intensywne prace związane z pozyskaniem finansowania zewnętrznego na remont oczyszczalni. - W poprzedniej kadencji udało się zakontraktować unijne środki finansowe, przy wsparciu których wykonano już między innymi kanalizację na ulicy Cegielnianej w Opatowie. Jednak najważniejszym zadaniem w tym projekcie był właśnie remont oczyszczalni ścieków, który nie został dotąd przeprowadzony, a który musi zostać wykonany najpóźniej do końca 2021 roku, aby Gmina Opatów nie musiała zwracać do Urzędu Marszałkowskiego pieniędzy, które zostały już spożytkowane na budowę kanalizacji w ulicy Cegielnianej - mówi Grzegorz Gajewski, burmistrz Opatowa - podaje portal echodnia.eu.

źródło: echodnia.eu
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ