Partner serwisu
21 listopada 2019

Powstała ważna inwestycja dla Sobkowa. Rozbudowa oczyszczalni trwała dwa lata

Kategoria: Aktualności

Po dwóch latach zakończyła się rozbudowa oczyszczalni ścieków w Sobkowie w powiecie jędrzejowskim. 20 listopada oficjalnie oddano ją do użytku - podaje Radio Kielce.

Powstała ważna inwestycja dla Sobkowa. Rozbudowa oczyszczalni trwała dwa lata

Jak informuje wójt gminy Tomasz Chaja, po wykonanych pracach zwiększyła się wydajność oczyszczalni - wynosi 850 m3/dobę. To daje możliwość nie tylko sprawnego obsługiwania obecnej sieci kanalizacyjnej, ale również pozwala na jej rozbudowę. Obecnie gmina jest w trakcie kanalizowania miejscowości Brzegi, ponadto stara się o dofinansowanie budowy kanalizacji dla miejscowości Kotlice Nowe i Kotlice Stare.

W oficjalnym oddaniu do użytku rozbudowanej oczyszczalni wziął udział członek zarządu województwa Marek Jońca. .

Obecnie łączna długość sieci kanalizacyjnej w gminie Sobków wynosi 70 km, co daje 53 proc. skanalizowania gminy. Kanalizacją objęte jest niemal 1300 nieruchomości.

Oczyszczalnia ścieków w Sobkowie wybudowana została w 2006 roku. Po zakończeniu I etapu kanalizowania gminy, wydajność oczyszczalni wynosiła 300 m3/dobę. Oznaczało to, ze pracuje ona na granicy "swoich możliwości". Dlatego w 2016 roku samorząd gminy Sobków podjął decyzję o jej rozbudowie. Na inwestycję gmina otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

źródło: radio.kielce.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ