Partner serwisu
15 listopada 2019

Wodociągi Miasta Krakowa z pomocą dla bezdomnych zwierząt

Kategoria: Aktualności

5 tysięcy złotych od Wodociągów Miasta Krakowa pomoże w zakupie specjalnej wanny do rehabilitacji zwierząt okaleczonych w wypadkach drogowych i będących ofiarami złego traktowania.

Wodociągi Miasta Krakowa z pomocą dla bezdomnych zwierząt

Grosz do grosza i uzbiera się całkiem pokaźna sumka. To stare porzekadło przybrało realną postać podczas 31 edycji koncertu „Granie na SZCZekanie”, podczas którego wybitni polscy artyści grają, aby pomóc bezdomnym zwierzętom.   

Pracownicy Wodociągów Miasta Krakowa przez cały letni sezon czyszcząc fontanny, mozolnie zbierali wrzucone do nich miedziaki. W październiku pieniążki zostały zważone, a choć było ich ponad 11 kilogramów to kwota nie przyprawiała o drżenie serca, dlatego Zarząd Spółki dołożył  do pełnych 5 tysięcy złotych. Czek na tę kwotę i wszystkie drobniaki zostały przekazane Krakowskiemu Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami. Nie jest to pierwsza taka akcja. W ubiegłym roku gdy Wodociągi Miasta Krakowa przejęły do eksploatacji miejskie fontanny, pieniądze zebrane w ten sam sposób, po raz pierwszy trafiły do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wtedy było to 3 tysiące złotych, a przy tej okazji Wodociągi Miasta Krakowa zadeklarowały, że corocznie Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami będzie mogło liczyć na pomoc od Spółki.

źródło: wodociagi.krakow.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ