Partner serwisu
11 października 2019

Spotkanie Wód Polskich z samorządowcami w Powiecie Gorlickim

Kategoria: Aktualności

Z inicjatywy Pani Barbary Bartuś - Posła na Sejm RP w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gorlicach odbyło się spotkanie poświęcone wyznaczeniu priorytetów i kierunków działania w gospodarce wodnej na obszarze powiatu gorlickiego. W spotkaniu wzięli udział samorządowcy oraz Dyrektor RZGW w Krakowie M. Sikora i Rzeszowie M. Wajda.

Spotkanie Wód Polskich z samorządowcami w Powiecie Gorlickim

W trakcie briefingu prasowego Poseł Barbara Bartuś przedstawiła specyfikę gospodarowania wodami na obszarze powiatu gorlickiego, który jest trudnym terenem z uwagi na górską specyfikę.

Następnie, podczas spotkania z samorządowcami, Dyrektorzy Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej w Rzeszowie i Krakowie przedstawili działania Wód Polskich na właściwych ich obszarach – inwestycyjne i utrzymaniowe.  Jak podkreślała Dyrektor Małgorzata Sikora z krakowskiego RZGW, mimo, że Wody Polskie zapewniają corocznie niezbędne środki finansowe na utrzymanie rzek i potoków, często brak jest odzewu ze strony wykonawców, którzy byliby zainteresowani wykonaniem tych robót.

W części dyskusyjnej, szczegółowo omówiono problemy konkretnych gmin w zakresie gospodarki wodnej i ochrony przeciwpowodziowej na ich terenie.

Dyrektor RZGW w Krakowie Małgorzata Sikora przypomniała o kampanii Wód Polskich „Stop suszy” zachęcając włodarzy gmin do propagowania działań związanych z dbaniem o wodę.

Na zakończenie spotkania, Maria Gubała – Starosta Gorlicki podsumowała spotkanie jako bardzo konstruktywne, pozytywnie oceniając dotychczasową współpracę samorządów powiatu z Wodami Polskimi.

źródło: krakow.wody.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ