Partner serwisu
07 października 2019

Obchody 90-lecia Wodociągów Kieleckich

Kategoria: Aktualności

W niedzielę, 6 października odbyły się główne obchody jubileuszu 90-lecia Wodociągów Kieleckich, a w tym uroczysta msza w Bazylice Katedralnej. Przewidziane jest wyjazdowe posiedzenie ogólnopolskiego samorządu firm wodociągowych i gala w Kieleckim Centrum Kultury. Zasłużeni pracownicy otrzymają odznaczenia państwowe, a goście uroczyste statuetki.

W niedzielę 6 października o godz. 11 w kieleckiej Bazylice Katedralnej odbyła się koncelebrowana msza święta w intencji byłych i obecnych pracowników Wodociągów Kieleckich, z okazji 90. rocznicy powstania wodociągowego przedsiębiorstwa w Kielcach. Mszę odprawił biskup ordynariusz ks. Jan Piotrowski.
W środę 16 października w Hotelu „Pod złotą różą” w Kielcach odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie, samorządu zrzeszającego większość krajowych przedsiębiorstw wodociągowych. Jest to wydarzenie wyjątkowe, bo zwyczajowo obrady odbywają się w Warszawie, czasem w Bydgoszczy, gdzie znajduje się biuro Izby.
Uroczysta gala jubileuszu odbędzie się o godz. 17 w czwartek 17 października w Kieleckim Centrum Kultury. Zasłużeni pracownicy otrzymają odznaczenia państwowe, a goście uroczyste statuetki. Po części oficjalnej przewidziano program artystyczny.
20 października 1929 roku władze Magistratu Kieleckiego powołały przedsiębiorstwo pod nazwą „Dyrekcja Wodociągów i Kanalizacji Miasta Kielce”. Nazwa ta była utrzymana do 1950 roku.
źródło: wod-kiel.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ