Partner serwisu
02 października 2019

Docenieni za podnoszenie jakości osadów ściekowych i ich ponowne wykorzystanie

Kategoria: Aktualności

Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (DG REGIO) Komisji Europejskiej wybrała projekt STEP jako przykład najlepszej praktyki związanej z rozwiązywaniem problemów obszarów wyspiarskich, górskich i słabo zaludnionych w Unii Europejskiej. DG REGIO chciałaby promować ten projekt na szczeblu UE.

Docenieni za podnoszenie jakości osadów ściekowych i ich ponowne wykorzystanie

STEP (Sludge Technological Ecological Progress) – increasing the quality and reuse of sewage sludge (podnoszenie jakości osadów ściekowych i ich ponowne wykorzystanie) to projekt współfinansowany z Programu INTERREG Południowy Bałtyk 2014-2020. Program nie wspiera prawdziwych „projektów infrastrukturalnych”, tj. takich, których głównym lub jedynym celem jest sfinansowanie jednego lub kilku celów inwestycyjnych.

Program Południowego Bałtyku jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) i ma na celu uwolnienie potencjału Południowego Bałtyku w zakresie „niebieskiego” i „zielonego” poprzez transgraniczną współpracę
między lokalnymi i regionalnymi podmiotami z Danii, Niemiec, Litwy, Polski i Szwecji z rejonów przybrzeżnych morza Bałtyckiego.

Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja uczestniczą w międzynarodowym projekcie STEP. W ramach działań zaplanowano m.in. wykonanie na oczyszczalni ścieków w Goleniowie instalacji pilotażowej do dezodoryzacji procesu kompostowania. Składa się ona z hermetyzacji pryzmy kompostowej osadów ściekowych i nowoczesnego systemu opartego o reaktor plazmy nietermicznej do dezodoryzacji powietrza procesowego znad pryzmy kompostowej.

Więcej o projekcie przeczytasz w artykule opublikowanym w czasopiśmie "Kierunek WOD-KAN" nr 3/2019 pt. STEP w Goleniowie. Inny wymiar środków z Unii Europejskiej Dariusza Kozaka, dyrektora ds. technicznych Goleniowskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

Z prezentacją pt. Kompostowanie osadów ściekowych jako element GOZ na małych i średnich oczyszczalniach ścieków Dariusz Kozak wystąpi podczas XXII Kongresu WOD-KAN-EKO (13-15 listopada 2019, Łódź). Więcej szczegółów na temat konferencji TUTAJ.

fot. Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ