Partner serwisu
18 września 2019

RZGW w Krakowie: 54 narada Polsko – Słowackiej Grupy Roboczej

Kategoria: Aktualności

Plan oraz realizacja robót na wodach granicznych, czy wykonanie zadań wynikających z Ramowej Dyrektywy Wodnej oraz Dyrektywy Powodziowej na polsko – słowackich wodach granicznych to tematy, które zostały omówione  podczas spotkania  w dniach 9 - 13 września 2019 roku podczas 54 Narady Polsko – Słowackiej Grupy Roboczej. Naradzie przewodniczył Dyrektor ds. Powodzi i Suszy RZGW w Krakowie Radosław Radoń.

RZGW w Krakowie:  54 narada Polsko – Słowackiej Grupy Roboczej

Narady Polsko-Słowackiej Grupy Roboczej  do spraw współpracy  w dziedzinie przedsięwzięć przeciwpowodziowych, regulacji i utrzymania cieków granicznych oraz melioracji terenów przygranicznych to cykliczne spotkania instytucji zajmujących się gospodarką wodną po stronie polskiej i słowackiej.

W trakcie spotkania omówiono również tematy związane z realizacją prac na potoku Smereczek (Smrečný potok) oraz Białka (Biela voda).

W związku z pracami nad projektem nowej Umowy między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Słowacką dokonano także wstępnej analizy możliwych wpływów zmiany charakteru granicy państwowej z ruchomej na stałą.

Podczas narady przeprowadzono również przegląd granicznych cieków wodnych Latonka i bezimienny potok przy polsko-słowacko-czeskim trójstyku, zbiorników wodnych na rzece Sole: Czaniec, Porąbka i Tresna oraz prac związanych ze stabilizacją osuwiska prowadzonych w czaszy zbiornika wodnego Świnna Poręba.

źródło: krakow.wody.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ