Partner serwisu
27 sierpnia 2019

Będzie druga oczyszczalnia ścieków w gminie w Przewrotnem

Kategoria: Aktualności

Do kwietnia 2020 roku powstanie oczyszczalnia ścieków w Przewrotnem. Inwestycja kosztować będzie ponad 6 mln złotych - podaje portal nowiny24.pl.

Będzie druga oczyszczalnia ścieków w gminie w Przewrotnem

Nowa oczyszczalnia ścieków powstanie w miejscowości Przewrotne. Jej budowa rozpoczęła się 5 listopada 2018 roku w ramach projektu „Porządkowanie gospodarki ściekowej na terenie ROF”. Zakończenie budowy planowane jest na koniec kwietnia 2020 roku.

- Mechaniczno-biologiczna oczyszczalnia pozwoli na przyjęcie ścieków sanitarnych z gospodarstw domowych trzech miejscowości gminy Głogów Małopolski, a dokładnie z Przewrotnego, Pogwizdowa Starego i wsi Hucisko. Koszt budowy oczyszczalni to 6,4 mln złotych. Jest to bardzo duża i ważna dla nas inwestycja. Realizujemy ją, ponieważ przygotowujemy się do budowy sieci kanalizacyjnej na obszarze tych trzech miejscowości. Będzie to druga oczyszczalnia na terenie naszej gminy – mówi Paweł Baj, burmistrz Głogowa Małopolskiego.

Nowa oczyszczalnia wyposażona ma być między innymi w pompownie ścieków, reaktory biologiczne, budynek techniczny, punkty zlewne, studnie kanalizacyjne i pomiarowe, zbiorniki magazynowe osadu nadmiernego i zbiornik uśredniający ścieki dowożone. Przepustowość nowej oczyszczalni ma wynosić 420 metrów sześciennych na dobę. Oczyszczalnia ścieków przyczyni się do poprawy stanu środowiska w tym rejonie gminy, zostaną zlikwidowane szamba przydomowe, które nie zawsze są szczelne oraz właściwie i terminowo opróżniane.

źródło: nowiny24.pl
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ