Partner serwisu
11 lipca 2019

dr Wojciech Szymalski, Prezes Instytutu na Rzecz Ekorozwoju

Kategoria: XXII Kongres WOD-KAN-EKO

Debatę pt. Scenariusz na zmiany klimatu. Rola wod-kanu w zagospodarowaniu wód opadowych i przeciwdziałaniu deficytowi wody w Polsce podczas XXII Kongresu WOD-KAN-EKO (13-15 listopada 2019 r., Łódź) poprowadzi dr Wojciech Szymalski, Prezes Instytutu na Rzecz Ekorozwoju.

dr Wojciech Szymalski, Prezes Instytutu na Rzecz Ekorozwoju

Prezes InE, jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych oraz Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska. W 2003 roku odbył wymianę międzynarodową Erasmus w Wyższej Szkole Saxion w holenderskim Deventer. W 2008 roku odbył stypendium Deutsche Bundestiftung Umwelt w Berlinie. W 2016 roku odbył trzytygodniową wymianę międzynarodową IVLP w USA. Wiedzę i umiejętności z zakresu ochrony środowiska, rozwoju regionalnego, zrównoważonego transportu i partycypacji społecznej od 2004 roku wykorzystuje praktycznie w pracy w organizacjach pozarządowych.

Od 2002 roku jest członkiem stowarzyszenia Zielone Mazowsze. Członkiem zarządu Zielonego Mazowsza był od roku 2006, a prezesem stowarzyszenia był w latach 2011-2013. W Zielonym Mazowszu realizował analizy z zakresu m.in. ruchu drogowego, ocen oddziaływania na środowisko, kosztów zewnętrznych, planowania przestrzennego. Redagował czasopismo „Zielone Światło”.

Od 2009 roku pracuje w Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, gdzie zajmuje się zagadnieniami ochrony klimatu. Prezesem fundacji został w 2015 roku. W latach 2010-2014 koordynował projekt LIFE+ „Dobry klimat dla powiatów”, który otrzymał nagrodę BestLIFE2018. Od 2014 roku koordynuje projekt LIFE+ LIFE_ADAPTCITY_PL, w ramach którego przygotowana została Strategia Adaptacji Warszawy do zmian klimatu. W międzyczasie realizował także warsztaty, szkolenia, konferencje oraz plany gospodarki niskoemisyjnej czy obliczenia śladu węglowego (emisji gazów cieplarnianych).

fot. zasoby własne prelegenta
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ