Partner serwisu
11 lipca 2019

Marek Kornatowski, Prezes Zarządu Fundacji Dolnośląskie Forum Wodociągowe

Kategoria: XXII Kongres WOD-KAN-EKO

Scenariusz na zmiany klimatu. Rola wod-kanu w zagospodarowaniu wód opadowych i przeciwdziałaniu deficytowi wody w Polsce to tytuł debaty, która odbędzie się 14 listopada 2019 r. podczas XXII Kongresu WOD-KAN-EKO w Łodzi. Udział w niej potwierdził m.in. Marek Kornatowski.

Marek Kornatowski, Prezes Zarządu Fundacji Dolnośląskie Forum Wodociągowe

Swoją przygodę z branżą wodociągową rozpoczął w 2004 roku, obejmując stanowisko zastępcy dyrektora technicznego ds. rozwoju we wrocławskich wodociągach. Na przestrzeni ostatnich lat obejmował dyrektorskie stanowiska w obszarach Rynku i Rozwoju, Centrum Nowych Technologii i Rozwoju. Jest współautorem wynalazku opatentowanego pod nazwą „Wrocławska Płyta Drogowa”.

Aktualnie jest pełnomocnikiem prezesa zarządu ds. rozwoju relacji zewnętrznych. W zakresie swoich działań odpowiada między innymi za rozwój i współpracę aglomeracyjną, współpracę z jednostkami organizacyjnymi Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, współpracę i relacje ze strategicznymi klientami i partnerami MPWiK . Jest członkiem powołanego przez prezydenta miasta Wrocławia Zespołu Inicjatyw Społecznych.

Od 2012 roku jest prezesem zarządu Fundacji „Dolnośląskie Forum Wodociągowe” z siedzibą w Legnicy. Fundacja została założona w 2000 roku, aktualnie zrzesza 45 przedsiębiorstw wodociągowych z regionu Dolnego Śląska i Niemiec (Stadtentwasserung Dresden GmbH). Cechą wyróżniającą „Dolnośląskie Forum Wodociągowe” spośród innych stowarzyszeń branżowych jest jego jednorodna struktura organizacyjna; członkami fundacji są wyłącznie przedsiębiorstwa wodociągowe.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz licznych studiów podyplomowych.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ