Partner serwisu
12 czerwca 2019

Akcja sprzątania brzegów Jeziora Żywieckiego w Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Kategoria: Aktualności

Pracownicy Zarządu Zlewni w Żywcu PGW Wody Polskie we współpracy z przedstawicielami firmy ALPLA 5 czerwca przeprowadzili akcję sprzątania terenów zielonych wokół Jeziora Żywieckiego. W tym dniu obchodzono Światowy Dzień Ochrony Środowiska.

Akcja sprzątania brzegów Jeziora Żywieckiego w Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Uprzątnięciem terenów wokół Jeziora Żywieckiego obie instytucje postanowiły celebrować to święto.

To ważna inicjatywa, która powinna uświadamiać społeczeństwu, jak istotne są działania na rzecz ochrony środowiska, w którym żyjemy. W trakcie akcji udało się zebrać kilkadziesiąt worków odpadów. Zostały one przekazane do Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Tam zostaną poddane segregacji oraz recyklingowi.

- Chcieliśmy akcję sprzątania zorganizować w miejscu, gdzie nasi pracownicy wraz ze swoimi rodzinami spędzają czas, odpoczywają. W pobliżu naszego jeziora widzimy wiele śmieci, które absolutnie nie powinny się tam znaleźć. A my w ALPLA czujemy szczególną odpowiedzialność za środowisko, ponieważ opakowania z tworzyw sztucznych czasem trafiają nie tam, gdzie  powinny, czyli w trawę, do lasu, do jeziora. Dużo się mówi o ochronie środowiska. Warto zacząć od segregacji i wrzucania odpadów do odpowiedniego kosza. Dzięki temu te odpady mają szansę, po odpowiednim przetworzeniu, posłużyć do stworzenia nowych użytecznych produktów – powiedział Mariusz Musiał, Dyrektor Regionalny ALPLA w Żywcu.

- Na co dzień zarządzamy zbiornikiem wodnym Jezioro Żywieckie, dlatego postanowiliśmy przyłączyć się do akcji zorganizowanej przez ALPLA. Wszyscy, którzy tu odpoczywają, widzą że śmieci to duży problem. Zwłaszcza teraz, gdy duża woda po ostatnich deszczach pokazała więcej zanieczyszczeń niż zazwyczaj. Dzięki takim inicjatywom, chcemy wspólnie zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia środowiska, za który przecież odpowiedzialność ponoszą ludzie – powiedziała Maria Wisińska – Kurz, Dyrektor Zarządu Zlewni w Żywcu.

źródło: http://krakow.wody.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ