Partner serwisu
06 czerwca 2019

Wiosenna narada polsko-niemiecka 2019

Kategoria: Aktualności

4 czerwca w Eberswalde odbyła się polsko-niemiecka narada wiosenna pomiędzy Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Szczecinie (RZGW), a Urzędem ds. Dróg Wodnych i Żeglugi Eberswalde. To kolejne z cyklu spotkań, na których omawiane są najważniejsze działania prowadzone na Odrze przez obie instytucje. Ze strony polskiej w naradzie udział wzięli m.in. p. o. Dyrektora RZGW w Szczecinie Marek Duklanowski oraz Kierownik Centrum Operacyjnego Ochrony Przeciwpowodziowej RZGW Stefan Iwicki, natomiast wśród gospodarzy zasiedli m.in. Peter Münch oraz Regina Jeske z urzędu Wasserstraßen und Schifffahrtsamt Eberswalde (WSA).

Wiosenna narada polsko-niemiecka 2019

Polsko-niemieckie narady to cykliczne spotkania, podczas których obie strony poruszają tematy dotyczące wspólnych działań podejmowanych na Odrze Granicznej. Podczas narady wiosennej poddano ocenie sezon zimowy 2018/2019. Strona polska opracowała sprawozdanie z okresu pogotowia lodowego trwającego od 1 grudnia 2018 r. do 15 marca 2019 r., w którym opracowana została charakterystyka meteorologiczna sezonu zimowego. Ze względu na brak zalodzenia, które miałoby wpływ na stan wody, wspólne lodołamanie w tym sezonie nie miało miejsca.

Kolejnym tematem było przygotowanie do sezonu żeglugowego 2019. Omówiono zamknięcia oraz ponowne otwarcia żeglugi w sezonie zimowym, spowodowane uwarunkowanym zalodzeniem. Poruszony został także temat dopuszczenia do uprawiania żeglugi nocnej, które nastąpiło 15 maja 2019 r. bez ograniczeń. Na spotkaniu nie zabrakło także dyskusji o planowanych działaniach podejmowanych wspólnie przez obie strony. Omówiono m.in. sprawę oznakowania ostróg na granicznym odcinku rzeki Odry,  uprzątnięcia niewybuchów i niewypałów ze Skośnicy Schwedt, a także planowany remont kapitalny Śluzy Wschód w Hohensaaten.

Skuteczność wieloletniej współpracy obu stron potwierdza fakt, że od wielu lat na Odrze Granicznej nie mieliśmy do czynienia z powodzią zatorową.

Obie delegacje na spotkanie w Eberswalde udały się niemieckim lodołamaczem Kietz.

źródło: http://szczecin.wody.gov.pl/
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ