Partner serwisu
03 czerwca 2019

IV Olimpiada wiedzy o żegludze i drogach wodnych pod patronatem Prezesa Wód Polskich za nami

Kategoria: Aktualności

Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie objął honorowym patronatem IV-tą Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Żegludze i Drogach Wodnych, która odbyła się 29 kwietnia 2019 r. w Bydgoszczy.

IV Olimpiada wiedzy o żegludze i drogach wodnych pod patronatem Prezesa Wód Polskich za nami

Organizatorami konkursu była Katedra Rewitalizacji Dróg Wodnych, Instytutu Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie realizowany jest jedyny w skali kraju kierunek – Rewitalizacja Dróg Wodnych oraz Centrum Informacji i Promocji Śródlądowych Dróg Wodnych w Bydgoszczy.

Olimpiada skierowana była do uczniów szkól średnich, których profil nauczania związany jest z żeglugą morską i śródlądową, hydrotechniką oraz melioracjami. W zmaganiach systematycznie uczestniczą także szkoły, których profil nauczania niezwiązany jest z drogami wodnymi.

Piętnastu uczniów z pięciu szkół przybyło na finał Olimpiady, którą otworzył JM Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - prof. dr hab. Jacek Woźny. Przybyłych gości powitał również Dziekan Wydziału Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki UKW - prof. dr hab. Zygmunt Babiński, inicjator unikatowego w skali Europy kierunku Rewitalizacja Dróg Wodnych - objętego od tego roku patronatem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Jury konkursu stanowili: dr. hab. Zbigniew Podgórski - przewodniczący (Dyrektor IG, UKW), Agnieszka Siłacz (Zastępca Dyrektora ds. Ochrony przed Powodzią i Suszą, PGW - Wody Polskie), Jerzy Słomiński oraz Piotr Zalewski (Prezes Zarządu Birkefeld Sand).

Po etapie pisemnym, do ścisłego finału - etapu ustnego, awansowało najlepszych 10 uczniów. W ich gronie znalazło się: po 3 uczniów z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. km dr. B. Romanowskiego z Nakła nad Notecią oraz z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte z Kędzierzyna-Koźla, 2 uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych z Bydgoszczy oraz po 1 uczniu z Zespołu Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Gdańsku oraz Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej ze Szczecina.

Po trzech rundach pytań ze strony Jury, laureatami IV Olimpiady zostali:

  • I miejsce - Kacper Wtykło z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu,
  • II miejsce - Jakub Brink z Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej ze Szczecina,
  • III miejsce - Krzysztof Rychlewski z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle n. Notecią.

Zwycięzca IV Olimpiady zapewnił nagrodę dla najlepszej Szkoły - Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu.

Pozostałymi laureatami ścisłego etapu finałowego zostali:

  • IV miejsce - Jakub Jabłoński (Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle n. Notecią),
  • V miejsce - Miłosz Możdżeń (Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu),

oraz (miejsca VI-X): Tomasz Starościak (Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu), Hubert Nowak (Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy), Mateusz Pietrzak (Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy), Marcin Radelczuk (Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle n. Notecią) oraz Bartłomiej Tetfejer (Zespół Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Gdańsku).

źródło: bydgoszcz.wody.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ