Partner serwisu
24 maja 2019

W gminie Słupia Konecka powstanie nowoczesna oczyszczalnia ścieków

Kategoria: Aktualności

W środę 22 maja Urzędzie Gminy w Słupi Koneckiej podpisano umowę dotyczącą długo wyczekiwanej inwestycji jaką jest budowa gminnej oczyszczalni ścieków - podaje portal echodnia.eu.

W gminie Słupia Konecka powstanie nowoczesna oczyszczalnia ścieków

Do przetargu na realizację zadania pod nazwą "Budowa gminnej mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków" zgłosiło się trzech wykonawców. Najkorzystniejsza okazała się oferta firmy Metabex z siedzibą w Morawicy, która swoje prace wyceniła na kwotę 6 947 040 złotych. Dwie pozostałe oferty opiewały na kwoty 7,9 miliona złotych oraz ponad 8 milionów złotych.

Dodajmy, że zgodnie z dokumentacją przetargową gmina zamierzała przeznaczyć na inwestycję 3 676 082, 56 złotych, a kwota dofinansowania zewnętrznego jaką udało się pozyskać na to zadanie to 1 973 283 złotych.

Budowa oczyszczalni ma zakończyć się do 15 maja 2020 roku. W ramach prac powstanie między innymi budynek techniczny, stacja zlewcza, budynek mechanicznego oczyszczania ścieków, pompownia ścieków surowych w postaci obiektu podziemnego, bioreaktory, specjalistyczne zbiorniki, plac postojowy, wiata na osad odwodniony, a także instalacja oświetlenia terenu.

źródło: echodnia.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ