Partner serwisu
08 maja 2019

W Kurowicach w gminie Brójce ruszyła budowa oczyszczalni ścieków

Kategoria: Aktualności

W Kurowicach pracuje ciężki sprzęt, trwają prace przygotowawcze do największej inwestycji w gminie - budowy oczyszczalni ścieków. Położono już pierwszy odcinek, ok. 200 metrów, rur kanalizacyjnych, którymi nieczystości będą odprowadzane do oczyszczalni oraz odcinek wodociągu. Poprowadzono także kabel energetyczny od strony ul. Dolnej w Bukowcu - podaje portal expressilustrowany.pl.

W Kurowicach w gminie Brójce ruszyła budowa oczyszczalni ścieków

W maju mają się rozpocząć roboty na placu, na którym zostanie wybudowana oczyszczalnia. Najpierw będzie stawiany budynek techniczny, potem jeden z dwóch reaktorów.

Starania gminy o postawienie oczyszczalni ścieków wybudowanie kanalizacji sanitarnej trwały od 2015 roku. Po wyborze technologii, zakupie gruntu, uzyskaniu wszelkich potrzebnych dokumentów na przełomie 2018 i 2019 roku ogłoszono przetarg. Wygrała go firma z Olsztyna, która zrealizowała sześćdziesiąt takich budowli.

Do gminnej oczyszczalni, biologiczno-mechanicznej, w Kurowicach będą odprowadzane ścieki z posesji znajdujące się w tej miejscowości, Bukowcu oraz w części Karpina. Inwestycja obejmuje także poprowadzenie 4 kilometrów kanalizacji sanitarnej, do której mieszkańcy będą mogli podłączyć się. Najpierw stanie jeden rektor, który będzie przyjmować 230 m sześc. ścieków na dobę. Koszt budowy, która potrwa do końca 2020 roku, to 10 mln zł. Ale wraz z rozrastaniem się sieci kanalizacyjnej w gminie, będzie możliwe ustawienie drugiego reaktora i wtedy oczyszczalnia przyjmie 450 m sześc. nieczystości na dobę.

źródło: expressilustrowany.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ