Partner serwisu
08 maja 2019

Nowy Dyrektor Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry i Wisły

Kategoria: Aktualności

6 maja 2019 roku we Wrocławiu Minister Anna Moskwa zainaugurowała pracę nowego Dyrektora Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry i Wisły (POPDOW). W spotkaniu w Biurze Koordynacji Projektu udział wzięło także kierownictwo PGW Wody Polskie, dyrektorzy regionalnych zarządów gospodarki wodnej wraz z kierownikami jednostek realizujących poszczególne zadania w ramach projektu.

Nowy Dyrektor Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry i Wisły

Projekt Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry i Wisły obejmuje kilkanaście dużych zadań inwestycyjnych w dorzeczu Wisły między innymi w zlewni Raby, w Krakowie oraz w okolicach Sandomierza i Tarnobrzega. W dorzeczu Odry w przygotowaniu lub w realizacji jest kilkanaście zadań przeciwpowodziowych, między innymi w Szczecinie, na Jeziorze Dąbie, w Słubicach oraz w Kostrzynie nad Odrą.

W ramach POPDOW prowadzone będą prace regulacyjne na Odrze środkowej między Malczycami a Ujściem Nysy Łużyckiej. Powstaną także zbiorniki przeciwpowodziowe w Kotlinie Kłodzkiej. Projekt jest realizowany dzięki zaangażowaniu środków Banku Światowego, Banku Rozwoju Rady Europy, Unii Europejskiej i Budżetu Państwa. Jego całkowita wartość jest szacowana na ponad 1 mld euro.

Od początku maja br. Dyrektorem Projektu jest Piotr Suproń, który został wybrany w otwartym trzyetapowym konkursie jako kandydat w najpełniejszym stopniu spełniający wymagania Banku Światowego i Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Piotr Suproń ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, przygotowaniu i realizacji obiektów hydrotechnicznych i przemysłowych. Ukończył budownictwo wodne na Politechnice Szczecińskiej.

POPDOW jest drugim po Projekcie Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry (POPDO) dużym przedsięwzięciem realizowanym ze środków Banku Światowego, Banku Rozwoju Rady Europy, Unii Europejskiej i Skarbu Państwa. Realizacja POPDO dobiega końca. W ramach tego projektu został między innymi zmodernizowany Wrocławski Węzeł Wodny i kończy się budowa zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny. Pan Piotr Suproń został również dyrektorem tego kończącego się projektu.

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ