Partner serwisu
06 maja 2019

Racibórz: Miejskie wodociągi zleciły przewiert pod kanałem Ulgi

Kategoria: Aktualności

Pod kanałem Ulga zostanie przeprowadzony przewiert. To inwestycja w rozbudowę sieci miejskich wodociągów - podaje portal naszraciborz.pl

Racibórz: Miejskie wodociągi zleciły przewiert pod kanałem Ulgi

19 marca 2019 roku podpisano umowę z wykonawcą robót budowlanych na wykonanie przejścia siecią wodociągową za pomocą przewiertu HDD pod kanałem Ulgi w Raciborzu. Już w miesiącu kwietniu rozpoczęły się pracę przygotowawcze. Nowy odcinek zostanie wykonany równolegle do istniejącej już sieci wodociągowej. Inwestycja ta zapewni ciągłość w dostawie wody dla rozrastających się dzielnic miasta Raciborza leżących za Kanałem Ulgi tj. Brzezie, Obora i Markowice oraz gmin ościennych Lubomia i Kornowac. Budowa drugiego przejścia siecią wodociągową pod kanałem Ulgi wpłynie na zapewnienie bezpieczeństwa dostawy wody. Będzie miał średnicę 31,5 cm. Koszt oszacowano na 680 tys. zł. 

Horyzontalne przewierty kierunkowe (w skrócie HDD) to nowoczesna technologia polegająca na wykonywaniu poziomych przewiertów sterowanych. Jest ona zaliczana do grupy tzw. technologii bezwykopowych. Zastosowana metoda układania instalacji podziemnych polega na wykonaniu otworu pilotażowego, rozwierceniu go do odpowiedniej średnicy, a następnie na wciągnięciu zaprojektowanej rury osłonowej i przewodowej.

źródło: naszraciborz.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ