Partner serwisu
18 kwietnia 2019

V Forum Ochrony Środowiska

Kategoria: Aktualności

200 uczestników, 40 prelegentów, 2 dni obrad - tak w liczbach podsumować można V Forum Ochrony Środowiska, które odbyło się 15-16 kwietnia 2019 r. w Warszawie. Organizatorem była Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie. Patronem medialnym m.in. czasopismo "Kierunek WOD-KAN" i portal kierunekWODKAN.pl.

V Forum Ochrony Środowiska

Konferencja podzielona została na dwie części tematyczne. Pierwsza poświęcona była gospodarce obiegu zamkniętego, druga - przedsiębiorstwu WOD-KAN 5.0.

Nie zabrakło przedstawicieli Ministerstwa Środowiska, Instytutu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, EurEau czy Ambasady Szwecji. Z prezentacjami wystąpili też pracownicy Politechniki Warszawskiej, Uniwersyttetu Ekonomicznego w Krakowie, kancelarii i zakładów wod-kan: Katowickich Wodociągów S.A., Wodociągów Jaworzno, MPWiK S.A. w Krakowie, Aquanet S.A., Goleniowskich Wodociągów i Kanalizacji czy PWiK w Rybniku.

Mowa była m.in. o wykorzystaniu ścieków oczyszczonych do chłodzenia urządzeń elektrociepłowni, zarządzaniu przedsiębiorstwem WOD-KAN, współpracy nauki z przemysłem, finansowaniu badań i innowacji, zagospodarowaniu osadów ściekowych.

Z wykładem mistrzowskim pt. Sztuka błądzenia wystąpił Rafał Żak. Uczestnicy konferencji wzięli też udział w spektaklu i uroczystym bankiecie w Teatrze Capitol.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ