Partner serwisu
12 kwietnia 2019

Dąbrowskie Wodociągi na Półmaratonie Dąbrowskim

Kategoria: Aktualności

Wiosna to idealny czas dla miłośników sportu, a szczególnie biegaczy. Rozpoczyna się sezon biegowy, a wraz z nim liczne imprezy sportowe. Jedną z najważniejszych w regionie jest Półmaraton Dąbrowski, którego XII edycja wystartuje w niedzielę 14 kwietnia punktualnie o godz. 11:00. W organizację imprezy ponownie włączyły się Dąbrowskie Wodociągi, które wszystkim uczestnikom biegu zapewnią napoje w postaci smacznej i zdrowej wody z kranu. Woda będzie pochodzić ze studni głębinowych czerpiących wodę z jurajskich pokładów ponad 150 metrów pod ziemią.

Dąbrowskie Wodociągi na Półmaratonie Dąbrowskim

Dąbrowski Półmaraton to bieg na 21,0975 km połączony z 5-kilometrowym marszem Nordic Walking. Tegoroczna edycja z pewnością przyciągnie tłumy miłośników biegania. Impreza rozpocznie się 14 kwietnia o godz. 11:00 na stadionie w Ujejscu, a zakończy się przed Halą Widowiskowo-Sportową Centrum. Tym, co przyciąga biegaczy nie tylko z województwa śląskiego na zawody w Dąbrowie Górniczej jest urokliwa, prowadząca wzdłuż zbiorników wodnych Pogoria IV i III, szybka i płaska trasa biegu, która sprzyja biciu rekordów.

Już po raz piąty we współorganizację Półmaratonu Dąbrowskiego włączyły się Dąbrowskie Wodociągi. Na trasie biegu zlokalizowane będą specjalne dystrybutory, z których uczestnicy będą mogli czerpać dąbrowską kranówkę. Ponadto spółka ufundowała bidony na wodę, które uczestnicy otrzymają na mecie.

O tym, że woda z kranu jest zdrowa, Dąbrowskie Wodociągi przekonują poprzez kampanię „Piję wodę z kranu”, która skierowana jest do wszystkich mieszkańców regionu. Działania podejmowane na rzecz ochrony środowiska oraz edukacji zostały docenione w największym branżowym konkursie „Głośna Woda”. W 2018 roku Dąbrowskie Wodociągi zajęły pierwsze miejsce w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców, a jury doceniło w sposób szczególny konsekwentne rozwijanie długoterminowych kampanii edukacyjnych.

Bogata w minerały woda z kranu dla biegaczy

Woda dostarczona na Półmaraton posiada ok. 460 mg/l składników mineralnych i pochodzi z ujęć głębinowych. To właśnie z nich pochodzi 80 procent wody dostarczanej mieszkańcom Dąbrowy Górniczej. Jest ona pobierana z obszarów jurajskich specjalnymi głębinowymi studniami umiejscowionymi od 55 do 150 metrów pod ziemią. Dlatego jest tak bogata w składniki mineralne, m.in. wapń, magnez, potas czy sód.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ