Partner serwisu
09 kwietnia 2019

Jubileuszowe Awarie

Kategoria: X Konferencja Awarie. Monitoring. Budowa i Modernizacja Sieci WOD-KAN

Bezpieczeństwo eksploatacji sieci wodociągowej w aspekcie zapewnienia dostaw do odbiorców, optymalizacja niezawodności i zarządzanie siecią, ocena ryzyka dla ujęć wód podziemnych oraz plany bezpieczeństwa wodnego – te tematy podejmować będą eksperci z branży wod-kan podczas X Konferencji Naukowo-Technicznej Awarie Monitoring Budowa i Modernizacja Sieci WOD-KAN, która rozpoczęła się właśnie w Wiśle.

Jubileuszowe Awarie

Przybyłych przywitał Adam Grzeszczuk, prezes Wydawnictwa BMP.

Do tej pory spotykaliśmy się w Szczyrku, tym razem jest to urokliwa Wisła. W tym roku odbywa się jubileuszowa, dziesiąta, edycja konferencji. Zaczynaliśmy pod innym tytułem, jednak po latach, kiedy odwiedzaliśmy Wasze zakłady, rozmawialiśmy z Wami, doszliśmy do wniosku, że wszystko rozpoczyna się od projektu, od budowy. Jeżeli na etapie planowania nie popełni się istotnych błędów, wówczas eksploatacja sprawia mniej problemów, stąd też tej tematyce poświęciliśmy kolejne edycje wydarzenia. Za każdym razem do współpracy merytorycznej zapraszamy wiodące zakłady z branży. W tym roku Gospodarzem Honorowym  jest Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, w przyszłym będzie to AQUA Bielsko-Biała - powiedział Adam Grzeszczuk.

Następnie przybliżył zebranym zakres tematyczny tegorocznej konferencji. Zaprezentował m.in. wnioski ubiegłorocznego raportu NIK pt. „Utrzymanie i eksploatacja sieci wodociągowych w miastach z 2018 r.”.

Wynika z niego, że sieci wodociągowe w naszym kraju są przestarzałe i awaryjne, w wielu przypadkach infrastruktura wod-kan jest eksploatowana od ponad 50 lat, w badanych przedsiębiorstwach 95 proc. sieci liczyła ponad 25 lat. Od roku działa Nowe Prawo Wodne, wzrosły koszty ceny energii, pracy, inflacja - wskazywał Adam Grzeszczuk.

Jubileuszowe gratulacje

Uroczyste rozpoczęcie konferencji było okazją do wręczenia gratulacji i złożenia życzeń na ręce Tadeusza Pilarskiego, Prezesa Zarządu Jastrzębskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji S.A., tegorocznego Honorowego Gospodarza konferencii, z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia przedsiębiorstwa.

To było 25 wyjątkowo owocnych lat dla naszej branży. Przeszliśmy z XIX w XXI w. Dobrze przepracowaliśmy te lata, osiągnęliśmy naprawdę dużo, jesteśmy w europejskiej czołówce. To, co dziś będzie przedstawione podczas  konferencji, to sól naszej pracy, to, co nas najbardziej interesuje. Dzisiejsze spotkanie pozwoli nam na doskonalenie naszych umiejętności, dążenie do ideału i zdobycie wiedzy, którą będziemy mogli wykorzystać - powiedział prezes Tadeusz Pilarski, dziękując swoim pracownikom za lata pracy oraz witając zebranych na konferencji.

Z okazji jubileuszu nie zabrakło także tortu.

Organizatorzy i partnerzy

Konferencja odbywa się 9-10 kwietnia 2019 r. W programie 5 paneli tematycznych, 22 prezentacje, warsztaty, wystąpienie specjalne: prezentacja + analiza przypadków i wiele merytorycznych dyskusji kuluarowych. Wydarzeniu towarzyszy wystawa stoisk.

Organizatorem konferencji jest Wydawnictwo BMP. Rolę Honorowego Gospodarza pełni Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji S.A. Partnerzy branżowi: Wodociągi Jaworzno, Katowickie Wodociągi S.A., Saur Neptun Gdańsk. Patroni merytoryczni: Fundacja „Dolnośląskie Forum Wodociągowe”, Fundacja „Dolnośląskie Forum Wodociągowe”, Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego.

A. Dik

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ