Partner serwisu
11 marca 2019

Saint-Gobain PAM rozwija logistykę

Kategoria: Aktualności

Hala magazynowa ma powierzchnię ponad 400 m2 i mieści się przy ul. Okrężnej 24 w Gliwicach. To kolejny element nowej strategii rozwoju Saint-Gobain PAM w Polsce, której jednym z celów jest skuteczne dostosowanie oferty do oczekiwań klientów w Polsce, ograniczenie kosztów transportu oraz usprawnienie dostaw.

Saint-Gobain PAM rozwija logistykę

Gliwice to jedno z lepiej skomunikowanych miast w Polsce. Na terenie Gliwic zlokalizowane są dwie autostrady – A1 i A4, którymi szybko można się dostać m.in. do Katowic, Krakowa, Rzeszowa, Opola czy Wrocławia. Przez Gliwice przebiega Drogowa Trasa Średnicowa łącząca główne miasta na Śląsku. Obecnie jest budowana nowoczesna miejska obwodnica, która ma usprawnić warunki komunikacyjne terenów inwestycyjnych położonych w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Gliwicach, gdzie zlokalizowany jest magazyn.

- Obecnie coraz większe znaczenie, obok jakości produktów, ma czas realizacji dostaw oraz jakość obsługi, dlatego otwarcie hali magazynowej w Gliwicach stało się dla nas konieczną inwestycją. Możemy nie tylko ograniczyć codzienne koszty dostaw z naszego magazynu centralnego w Łomiankach na budowy zlokalizowane w Polsce południowej, ale przede wszystkim znacznie przyśpieszyć realizację dostaw – mówi Tomasz Fusek, dyrektor zarządzający Saint-Gobain PAM.

Z magazynu w Gliwicach są obsługiwane wszystkie dostawy rur, kształtek, armatury i uzbrojenia drogowego na terenie Śląska, Małopolski, Podkarpacia oraz w regionie świętokrzyskim.

– W styczniu rozpoczęliśmy realizację dostaw rur i uzbrojenia drogowego, na początku marca zrealizowaliśmy pierwsze dostawy kształtek wodociągowych do Krakowa. Jeśli założenia strategii rozwoju się sprawdzą, do 2021 roku będziemy chcieli zwiększyć powierzchnię magazynu i rozszerzyć dostawy o województwo opolskie i dolnośląskie oraz utworzyć kolejne centrum dystrybucyjne w Polsce północnej – dodaje dyrektor Fusek.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ